Každý jeden rok je zaujímavý tým, že prinesie niečo nové a lepšie. Pre používateľov je potom dôležité, aby sa novému trendu rýchlo prispôsobili. A inak tomu nie je ani v oblasti podnikania a online marketingu. Poďte sa spolu s nami teda pozrieť na to, ako sa to robí inak a možno lepšie.

  1. Dobrá mobilná verzia stránky je dôležitejšia ako kedykoľvek predtým

Ku koncu roka 2015 išlo 75 % užívateľov internetu na mobilné zariadenia. Zdroj, ktorý nemá slušnú mobilnú verziu, tak stráca obrovské množstvo príležitostí a samozrejme aj návštev. Uvedomiť si to aj v súčasnosti je naozaj správne riešenie.

Čo robiť?

Pri tvorbe nového eshopu nezabudnite na jeho optimalizáciu aj pre mobilné zariadenia. Pomaly sa stávajú plnohodnotnou náhradou klasického počítača, rovnako sa však “poistite” aj dobrým spravovaním Facebookových stránok.

  1. Video obsah vyhráva nad textom

Textový obsah doplnený obrázkami, infografikou a gifmi je štandardom pre všetky dobre vytvorené webové stránky a ich dobre prepracovaný design manuál.

V súčasnosti je ale efektívnejší video obsah. Je ľahšie zrozumiteľný a používatelia sú ochotnejší sa oň podeliť s druhými. Pri návrhu a tvorbe tak na fascinujúci video obsah určite nezabudnite.

Čo robiť?

Popremýšľajte o tom, ako môžete využiť video na propagáciu svojho zdroja. Naučte sa vytvárať vzrušujúce príspevky a potom ich zdieľať na sociálnych sieťach.

  1. Obsah zo sociálnych sietí sa čoraz viac indexuje

Hranica medzi stránkami sociálnych médií a webom je zrušená. Veľký počet odkazov na stránky v sociálnych sieťach naznačuje, že existuje medzi týmito zdrojmi aktívna diskusia, čo znamená, že je to užitočné a vyhľadávače to berú do úvahy.

Čo robiť?

Venujte náležitú pozornosť propagácii stránok spoločnosti alebo značky v sociálnych médiách, predovšetkým – napĺňajte ich vzrušujúcim a užitočným relevantným obsahom.

Samozrejme, celý čas na webových stránkach tráviť ako podnikateľ nebudete, preto ba malo byť predmetom vášho záujmu aj dianie okolo vás. S kvalitným tonerom, multifunkčným mobilom a dobrými zamestnancami toho dosiahnete veľa, treba si ale dávať pozor pri výbere.

Foto: pixabay.com