Malé škrabance od odrazených kamienkov či pri cúvaní na preplnených parkoviskách potrápia každého vodiča. Sú nevzhľadné, narušujú celkový vzhľad vášho vozidla a aj keď ich veľmi nevidieť, nedajú vám spávať! Už žiadne lamentovanie, prinášame vám zopár rád, ako odstrániť škrabance na aute.

Ak už aj k takému poškodeniu dôjde, treba sa vedieť zorientovať v typy škrabanca. Niektoré zacelíte svojpomocne, no v horšom prípade budú potrebné lakýrnické služby. Vďaka mnohým vyvinutým technológiám si dnes už dokážete zakúpiť špeciálne odstraňovače škrabancov, a to od jemných až po hlboké. Dostupné sú vo forme pást, gélových emulzií, sprejov či náterov. Sortiment týchto výrobkov je bohatý, preto sa zamerajte na ich konkrétne funkčné vlastnosti.

Účinné korektory

Upriamte pozornosť na certifikované prípravky, v žiadnom prípade neodporúčame podomácky namiešané pasty či iné korektory. Musí ísť o efektívny prípravok, ktorý však nenaruší pôvodnú farbu alebo nebude svojimi výparmi škodlivý pre vaše zdravie a bezpečnosť.

Nevyhnutné je prečítať si všetky varovné upozornenia, ktoré tak často prehliadame. Niektoré korektory nepatria do rúk alergikom, tým, ktorí majú ťažkosti s dýchaním a pod. Mnohé prípravky sú horľavé, a preto ich musíte vhodne uskladniť, nepoužívať na priamom slnku a zvlášť opatrne postupovať podľa návodu.

Pri kúpe korektorov nešetrite, nenechajte sa zlákať na lacné napodobeniny. Každý inovatívny korektor by mal disponovať technológiou tvárnej deformácie. Odstraňovače škrabancov účinkujú postupne, ale zároveň maximálne efektívne.

V prvom kroku sa rozpúšťajú na povrchu, začínajú pôsobiť účinné látky. Pasta alebo iný korektor má spôsobiť roztečenie laku, vďaka čomu v ďalšom kroku dochádza k vyplneniu škrabanca. Tým sme pasáž o vypĺňaní škrabancov rozhodne ešte neuzavreli! Myslite na každý detail a s novými korektormi docieľte maximálne zaoblené okraje a hladký povrch. Teda taký, že o žiadnom škrabanci už nepadne ani malá zmienka!

Tip: Ako vyčistiť hliníkové a plechové disky.

Foto: pixabay.com