Nemecký gigant Continental, ktorý zastrešuje viacero európskych výrobcov pneumatík dosahuje každý rok výborné výsledky v rôznych testovaniach. Pneumatiky tejto značky sú známe po celom svete nielen v zimnom, ale aj v letnom prevedení. V danom segmente patria pneumatiky Continental nielen k najkvalitnejším, ale aj najpredávanejším výrobkom. Táto značka je špecifická mnohými vylepšeniami a inováciami, čím si u motoristom vyslúžila popredné miesto.

Prvé pneumatiky začala firma vyrábať v roku 1898 v nemeckom Hannoveri, čo môžeme považovať za zrod nemeckého výrobcu. Postupne si dokázal vytvoriť silnú výrobnú základňu, ktorá je známa najnovšími technológiami podpísanými pod prelomové inovácie. Známa je napríklad bezdušová pneumatika, ktorá si našla fanúšikov v rôznych krajinách sveta. Continental sa zameriava nielen na osobné a nákladné automobily, ale aj na bicykle a športové vozidlá, čím si udržiava popredné miesto na svetovom trhu. Môžeme teda povedať, že Continental môžeme použiť na všetkom, čo sa točí. Zaujímavosťou je, že firma sa angažuje aj vo vývoji bŕzd, rozvodových remeňov, elektroniky a aj ďalších komponentov.

Keď sa chcel tento výrobca vyšplhať na vrchol v predajnosti, musel pod seba vziať značky ako slovenský Matador, český Barum, rakúsky Semperit alebo americký Uniroyal a General Tire. Vďaka tomu, že sa aj tieto značky podieľajú na inováciách a vylepšeniach vo svete motorizmu sa spolu dokázali dostať na vrchol.

Pri výbere vám pomôžu výsledky testov

Ak stále neviete, ktoré pneumatiky si vybrať, pomôžu vám testy pneumatík. Vďaka nim zistíte, ktoré gumy sú v daný rok najkvalitnejšie, najlacnejšie, ale aj najbezpečnejšie. Vybrať si tak môžete presne to, čo potrebujete bez toho, aby ste niekoľko dní študovali rôzne výrobky. Testy uskutočňuje každý rok nezávislá renomovaná spoločnosť ADAC, ale aj rôzne motoristické magazíny.

Výsledky týchto testov sa považujú za veľmi dôveryhodné a preto vám pomôžu pri rozhodovaní o kúpe. Testovanie je založené na porovnávaní jednotlivých výrobkov vo viacerých kategóriách, pričom najznámejšími sú jazdné vlastnosti na rôznych druhoch povrchov. Svojmu autu tak môžete dopriať to najlepšie, čo sa k nemu a k vašej jazde hodí. Okrem toho si môžete vybrať aj pneumatiky podľa spotreby paliva, miery opotrebovania alebo hlučnosti.

Na základe výsledkov môžete napríklad zistiť aj to, že cena nie vždy rozhoduje o kvalite a aj tie najlacnejšie pneumatiky môžu byť pre vás tie pravé. Pri kúpe pneumatík si vždy pozrite najnovšie výsledky, ktoré vám celý proces výberu uľahčia.