Pohovka je najvýznamnejšia a najkomfortnejšia časť nábytku. Po práci si môžete na nej odpočinúť, posedieť s priateľmi, zostať s rodinou, relaxovať sa šálkou čaju alebo kávy a pozerať sa na televíziu.

K výberu tohto nábytku by ste ale mali pristupovať s veľkou vážnosťou, pretože vaša nálada závisí od pohodlia, ktoré si v dome vytvoríte. Pri sedačke je základným kritériom správneho výberu niekoľko faktorov, ale farba je asi ten najdôležitejší. Je predsa dôležité, aby boli farebné tóny v súlade so stenami, kobercom a iným nábytkom, čo je ale pre mnohých majiteľov domov veľmi náročnou úlohou.

Farba pohovky v závislosti od typu miestnosti

Výber nábytku a jeho farebná schéma je plne prepojená s miestnosťou, kde všetky tieto veci chcete umiestniť. Zdržanlivé a neutrálne tóny sú vhodné pre spálňu, pretože tu odpočívate a získavate silu po náročnom dni.

V obývacej izbe s modernou sedacou súpravou si už môžete dovoliť trocha viac experimentovať. Ale nie príliš, pretože trendom sú dnes jednoduché štýly a prírodné materiály, ktoré sa ľahko kombinujú.

Tu sa zhromažďujete s celou rodinou na šálku kávy alebo čaju a stretávate s priateľmi. Často sú preto aj naše pocity ovplyvnené farbou čalúneného nábytku. Vždy je lepšie, ak si zvolíte menej vzorované modely, pretože potom máte oveľa viac možností s výberom ostatných dekorácií a detailov.

Možnosti, ktoré môžete využiť

Ako zladiť interiér s novou sedacou súpravou na mieru? Veľmi jednoducho, len si musíte zvoliť jednu z dostupných možností. Nebudete  k tomu potrebovať žiadneho dizajnéra, chce to len trocha predstavivosti a dodržanie základných parametrov.

Farebné steny a pohovka neutrálnej farby

Ak ste si najskôr zvolili základnú farbu stien obývačky, výber pohovky nemusí byť problémom. Svetlé farby alebo tapety si vyžadujú výber neutrálnejších tónov sedačky. Táto kombinácia vyrovná situáciu a vytvorí v priestore harmóniu. Pozor ale na dekorácie okien, aby ste to neprehnali.

Neutrálne steny a  farebná pohovka

Ak ste si naopak vybrali farebnú sedačku a stenám nevenovali pozornosť a nechali ich v bielej alebo inej neutrálnej farbe, odporúčame vám v tomto trende aj pokračovať. Na jednoduchom pozadí sa bude nový model sedačky dokonale vynímať. V jednoduchosti je predsa krása a aj vaše nové parapety potom môžu razom získať nový rozmer, ktorý ste doteraz vo svojom interiéri ani neevidovali. Stačí tak málo, jedna dokonale zvolená sedačka.

Foto: pixabay.com