Ak máte umelecký talent a chcete sa vyjadriť originálnejšie, môžete skúsiť tetovať. Tetovanie sa dá previesť viacerými technikami, ale najdostupnejšia a najrozšírenejšia je technika elektrickým strojčekom. Okrem strojčeka potrebujete aj zdroj na napájanie, niekoľko káblov, farbu a množstvo maličkostí, ktoré musíte vždy udržiavať v perfektnej hygiene.

Bežný postup tetovania začína v nákrese motívu. Ak ho viete nakresliť na kožu voľnou rukou, do toho. Pokiaľ je motív zložitejší, môžete použiť kopírovací papier, ktorý za prítomnosti tekutiny na obtláčanie prenesiete obrázok na vydezinfikovanú, čistú a oholenú kožu. Od teraz sa už musí pracovať s hygienickými rukavicami. Do strojčeka si napasujte sterilnú ihlu, grip a špičku. Ihla by mala trčať zo špičky len kúsok, pretože pri kmitaní sa von vysunie viac.

Po napojení strojčeka do zdroja, si nastavte príkon tak, ako vám vyhovuje. Môžete ho meniť aj počas práce. Nastavená sila príkonu rozhoduje o tom ako rýchlo bude ihla kmitať, v akých intervaloch, a akou silou. Vy rozhodujete o tom, ako hlboko necháte ihlu zapustiť do kože. Po nastavení sily strojčeka si nalejte do kalíškov farbu a môžete začať. Namáčajte ihlu do farby tak, aby sa nedotkla dna, lebo sa rýchlo otupí. Miesto na koži, ktoré práve tetujete by ste mali druhou rukou napínať, aby sa pigment pod kožou nerozpil. Dobré je namazať kožu tenkou vrstvou vazelíny, aby nebola taká napnutá. Nebojte sa ísť s ihlou hlbšie (nie však príliš hlboko). Tak je väčšia istota, že farba zostane dlhší čas jasná a sýta.

Počas tetovania umývajte výtvor antibakteriálnym mydlom, rozpusteným vo vode. Po skončení práce tetované miesto poriadne vydezinfikujte, natrite lekárskou vazelínou a zakryte čistou potravinárskou fóliou.

Ilustračné foto: pixabay.com