Láska je slepá, ale nie večná! Ak sa ocitáte práve na začiatku nového vzťahu, okamžite si zložte ružové okuliare. Naučte sa dívať na vzťah reálne a vedzte, že to, čo vám už teraz prekáža na partnerovi, sa bude ďalej len stupňovať. Tak ako neexistuje ideálny partner, niet ani vzťahu bez postupne strácanej vášne.

Ste si vedomí vzájomnej lásky a predsa váhate nad pauzou vo vzťahu? Tak s veľkou pravdepodobnosťou city chladnú. Už to možno nie je také ako na prvých rande, no s tým ste predsa museli rátať. Partnerský vzťah by sa mal zakladať na rovnováhe – na rovnováhe medzi láskou a rešpektom, na typickej rozdielnosti v názoroch s dávkou tolerancie a empatie. Nechcite, aby partner vyhovel každému vášmu rozmaru. Všetci máme právo nesúhlasiť, povedať nie, alebo celkom obyčajne zostať ticho.

Síce protiklady by sa mali priťahovať, typický taliansky temperament vzťahu na harmónii rozhodne nepridá. Ak si už dlhší čas všímate isté nepriaznivé zmeny vo vašom partnerskom vzťahu, ideálne by bolo hľadať príčiny stratenej vášne. Nehľadajte ich spoločne s partnerom. Samy, v súkromí a tichosti. Sebareflexiou upokojíte svoje podráždené zmysly a možno nájdete aj skutočný dôvod na pauzu vo vzťahu. Aby ste naozaj odhalili presné príčiny, musíte byť sebakritickí, objektívni a predovšetkým zaľúbení. Len ten, kto naozaj miluje, túži dať vzťahu druhú šancu.

Vo vzťahu sa vyhnite rutine, ani sa nesnažte o dokonalosť. Nechajte citom voľný priebeh!

Partnerský vzťah na pokraji krízy potrebuje na seba niečím upozorniť. Stále ste dvojicou, ktorá spoločne prekoná aj zlozvyky vo vzťahu. Vášeň dokážete znovuobjaviť aj tak, že sa vyhnete práve tomu, čo ste robili tesne pred krízou. Zatvorte dvere pred každodennou rutinou a dajte príležitostiam nový, atraktívnejší rozmer.

Vzťah nie je len o sexe, a preto sa možno potrebujete len viac spoznať a komunikovať. Obdarujte sa navzájom dovolenkou vo dvojici. Výber dovolenky musí byť jedinečný. Má ponúknuť také možnosti na oddych a zábavu, ktoré doposiaľ nikto z vás nezažil. Adrenalín, búšenie srdca či zdokonalenie sa v rôznych športoch vás môže opäť pripútať jeden k druhému.

V partnerských vzťahoch sa rozhodne treba navzájom dopĺňať. Pritom upriamte pozornosť na to, čím vás partner dostal do kolien a vy sa nasilu nesnažte o dokonalé líčenie či výrazné pery. Postupom času sa aj tak prejavia vaše prirodzené povahové črty. Masku vám partner jednoducho zmyje z tváre. Príčinou partnerskej vzťahovej krízy môže byť neraz aj nedostatok súkromia na rozhovor či intímne chvíle. Zabezpečiť si súkromie dokážete napríklad spoločným bývaním, venovaním sa rovnakým záľubám či dostatkom voľného miesta pre súhru pocitov a vášní. Spoločne sa rozprávajte aj o intímnostiach.

Presne o tom, čo váš sexuálny vzťah zatiaľ nepoznal. Pokúste sa o pútavú predohru či sexy spodnú bielizeň. Možno hneď zistíte, že aj moderné sexuálne pomôcky majú svoj význam. Žiadna kríza vo vzťahu sa nedá prekonať bez úprimnosti, tolerancie, ale aj vzájomného oddychu jeden od druhého.

Foto: pixabay.com