Bývate v paneláku a spolu so susedmi sa rozhodujete, či si ho nechať zatepliť alebo nie? Veríte mnohým nepodloženým faktom a mýtom o zatepľovaní? Jedno je však isté a to, že tento spôsob ako   čo najlepšie a najúčinnejšie udržať teplo v dome nie je žiadnou novinkou. V Európe, teda skôr v jej západnejších krajinách je zatepľovanie známe už okolo 50 rokov? No samozrejme u nás sa stým nezačalo hneď. Tento doslova “zatepľovací boom” u nás naplno prepukol asi tak pred 15 rokmi.

Napriek tomu si za ten čas našlo svojich zástancov ale existuje stále aj mnoho odporcov a neprajníkov.

Panelák

Zatepľovanie domov a bytov je pritom perfektná metóda ako si v zime udržať teplo v dome a tak ušetriť nemalé finančné prostriedky za kúrenie. No a v lete sa ochrániť pred príliš vysokými teplotami.

Ak však patríte k tým, ktorý majú svoj dom čerstvo zateplený, aj tak by ste sa nemali spoliehať iba na tú “novotu” a stále by ste sa o neho mali príkladne starať. Chcete predsa aby vám táto investícia priniesla čo najviac, no nie? A rovnako ako aj to, aby vydržala čo najdlhšie. Predsa ste do tejto renovácie vložili nemalé finančné prostriedky. No musíte brať na vedomie, že firma, ktorá vám dom, či panelák zatepľovala má nárok na odstúpenie od zmluvy ak svojim neodborným konaním a manipuláciou zateplenie poškodíte tak, že do neho začne zatekať. A to sa vám môže stať aj pri celkom bežných veciach ako sú napríklad montáž antén, satelitov, sušiakov na bielizeň, kvetináčov… Okrem zateplenia domu sa čoraz väčšej obľube teší aj zateplenie strechy. Je to hlavne z toho dôvodu, že väčšina ľudí obývajúcich rodinné domy objavila čaro podkrovia. Časy keď tento priestor slúžil iba na odkladanie nepotrebných vecí sú už dávno preč. To aby bola táto časť domu útulná a aby v nej bolo teplo aj v zime, dokáže zvládnuť iba kvalitné zateplenie.

Foto: pixmac.sk, Martin_LE – flickr