S príchodom lepšieho počasia sa prebúdza nielen príroda, ale aj všetky živé tvory. Zvieratá, hmyz a v prvom rade my ľudia, dostávame akúsi novú šancu a príležitosti. Vychutnávajme si život plnými dúškami, no nezabúdajme pri tom na bezpečnosť.

Vydajte sa naprieč Slovenskom a spoznajte jeho krásy

Akonáhle nadíde čas letných dovoleniek, na ktoré väčšina z nás čaká celý rok, nastáva medzi ľuďmi hotový ošiaľ. Každý sa každého vypytuje, kam sa chystajú tentokrát. Odpovede sú vždy tie isté – Ideme niekde k moru.

Slovensko nám pritom ponúka toľko prírodných a kultúrnych pamiatok, že by nám ani dva mesiace prázdnin nestačili na to, aby sme ich všetky postíhali. Či už sú to hrady, zámky alebo múzeá, no nezabúdajme ani na prírodné bohatstvá, ktorými sú jaskyne, vodopády alebo naše veľkolepé hory. Cestovanie s autom sa tak mení na dobrodružnú spoznávaciu jazdu. Musí byť hlavne bezpečná, a preto nezabudnite na kvalitné pneumatiky.

Letné pneumatiky – aby vás nič neprekvapilo

Ani ten najskúsenejší šofér by si nemal byť až taký istý. Na cestách sa predsa môže prihodiť všeličo neočakávané. Jednak počasie, ktoré sa dokáže zmeniť z minúty na minútu, kedy sa z ničoho nič z jasnej oblohy náhle spustí lejak taký hustý, že doslova treba odstaviť auto. Aj šmykľavé vozovky sú nebezpečné, pokiaľ nemáte kvalitné letné pneumatiky. Nielen mokré cesty, ale aj rôzne prekážky či náhle vbehnutie poľovnej zvery, alebo nedajbože ľudí, môžu zanechať fatálne následky. Nenechávajme nič na náhodu a vždy svoju rýchlosť prispôsobujme okolnostiam.

Spoliehajme sa na svoju intuíciu, buďme rozvážni, aby sa naša cesta za zážitkami, nezačala najskôr niečím negatívnym až tragickým. Letné pneumatiky sú špeciálne prispôsobené na slovenské a európske cesty, preto si dajme záležať. Správny výber a následná starostlivosť, údržba a ich úschova počas zimných mesiacov, sú hlavné piliére , ktoré zabezpečia, aby vám vydržali ešte mnoho a mnoho rokov a aby ste spolu s nimi mohli vyraziť každé leto na dovolenku s celou rodinou i priateľmi.