Voda bude vždy najlepšou a najbezpečnejšou tekutinou, ktorú môžete použiť pri príprave vodnej fajky. Avšak, milovníci vodnej fajky sa budú svoje shisha posedenia vždy snažiť posunúť na vyšší level. Aj keď máte tie najlepšie vodné fajky s najlepším tabakom, tak vždy tu bude miesto na menšie vylepšenie. Či už sa zameriate na vylepšenie hornej časti ako napríklad korunky, ignisu alebo spodnej časti – vázy. A toto je dôvod prečo premýšľate nad rôznymi tekutinami, ktoré by ste mohli použiť pri príprave fajky.

Ak si plánujete popoludní posedieť s priateľmi pri troche dymu a nechcete použiť vodu, tak tento článok nemohol prísť v lepší čas!

Predtým ako sa naučíte o možných alternatívach, mali by ste vedieť, čo nemáte za žiadnych okolností používať. Mali by ste sa vyhnúť nápojom sýteným oxidom uhličitým, pretože budú vytvárať tlak vo vodnej fajke a spôsobia šumenie, ktoré následne poškodí vaše zariadenie.

Alkohol ako náhrada vody

Pre milovníkov shishe vyzerá byť alkohol najlepšou náhradou za vodu a to hneď z niekoľkých dôvodov.

Prvým je, že existuje veľké množstvo alkoholu, ktorý môžete použiť. Nezáleží pritom či máte radšej vodku, víno alebo whiskey, môžete použiť ktorýkoľvek. Druhý je, že akonáhle začnete fajčiť, alkohol ide priamo do vašej krvi. Tým pádom sa opijete rýchlejšie, ako keby ste ho pili.

Účinky používania alkoholu vo vodnej fajke

Chceli by sme tým povedať, že alkohol má nepriaznivé účinky na váš organizmus a odporúča sa, aby nadšenci vodnej fajky mierne spomalili, ak sa ho rozhodnú použiť. Dôvodom je inhalácia, alkohol vstupuje do pľúc, kde môže dráždiť. Po druhé, zatiaľ čo vy sa budete pravdepodobne opíjať vo vysokej rýchlosti, keď používate alkohol vo váze, smerovanie alkoholu priamo do krvného obehu je nebezpečné, pretože zvyšuje vaše šance na otravu alkoholom. Aby ste znížili škodlivé účinky alkoholu pri používaní vo vodnej fajke, uistite sa, že ste ho zmiešali s vodou.

Než voda a alkohol, existujú aj iné tekutiny, s ktorými môžete experimentovať, aby ste zo shishe vyťažili čo najviac.

Ľad

Kým ľad je len zamrznutá voda, účinky, ktoré vytvára pri použití vo vodnej fajke, sa odlišujú od účinkov kvapalnej vody.

Po prvé, ľad robí dym hrubší, čo umožňuje vášnivému fajčiarovi vodnej fajky vytvárať rôzne tvary a vzory.

Po druhé, ľad vytvára chladný pocit, ktorý je vítaný najmä v horúcom popoludní.

A v neposlednej rade, s ľadom dosiahnete hladší dym, ktorý naozaj ľahko prechádza hadicou.  Ak sa rozhodnete použiť ľad, je dôležité poznamenať, že s tým, ako sa ľad roztopí, zmiznú i tieto výhody.

Pomarančový džús

Toto je pravdepodobne jedna z najlepších príchutí šťavy, ktorú možno použiť s vašou vázou vodnej fajky.  Ak chcete hustší dym, ale nechcete pridať ľad, jednoducho použite šťavu.

Káva

Ak ste milovníkom kávy a máte radi fajčenie svojej vodnej fajky, budete radi, keď vám povieme, že môžete kombinovať tieto dve veci pre dvojnásobné vzrušenie. Použitie vody a kávy v pomere 1:2 s pridaním chuti podľa vášho výberu, ako napríklad vanilky, zaručuje bezkonkurenčný zážitok z fajčenia.

Ak si neviete vybrať vodnú fajku niektoré spoločnosti ponúkajú prenájom vodných fajok. Takým spôsobom si môžete vyskúšať čo vám vyhovuje. Najoblúbenejšie sú vodné fajky Shishabucks.

18+

Foto: pixabay.com