Ak ste začínajúci podnikateľ a nemáte vybudovaný osobný brand, na ktorom by ste mohli postaviť svoju značku, musíte začať od piky.

Skúsime krátko zhrnúť pár tipov, ktoré môžete skúsiť pri zvyšovaní povedomia:

  1. V roku 2018 by mohlo byť trochu zrejmé, že sociálne médiá sú dôležité, ale položme si skôr otázku: Kde väčšina ľudí denne strávi veľkú časť svojho času? Áno, pravda – Facebook, Instagram, Twitter atď. Takže pokiaľ ide o vytváranie povedomia o značke, je rozumné ísť tam, kde je váš spotrebiteľ a využiť marketingové nástroje čo najlepšie.
  2. Skontaktuje sa s influencermi, ktorým vaše cieľové publikum a potencionálni zákazníci dôverujú. Takto sa vám povedomie o značke a zásah môže zvýšiť relatívne vysokou rýchlosťou.
  3. Používajte vlastné značkové balenie. Skúsenosť s výrobkom sa nezačína pri prvom použití, ale skôr v štádiu rozbaľovania. Ako spoločnosti prezentujú svoju značku a príbeh, ktorý prerozprávajú prostredníctvom ich dizajnu a grafiky, môže vytvoriť emocionálne spojenie so zákazníkom, ktoré môže trvať aj dlhšie ako samotný produkt.
  4. Rozmýšľajte ako SEO agentúra. To, že ľudia pri vyhľadávaní málokedy prejdú na druhu stranu vo vyhľadávaní je známe. Riešením môže byť SEO analýza. Vyberte si slová, ktoré možno nie sú až tak konkurenčne silné a vytvorte texty, ktoré sú naozaj relevantné s tým, čo daný človek hľadá.
  5. Online-to-offline. Online svet je pre všetky entity neskutočne dôležitý. Bez webstránky a jej propagácie sa vaša firma dosť pravdepodobne nebude posúvať ďalej. Avšak aj keď ste exkluzívne digitálna agentúra nezabúdajte na offline reklamu. Reálny a fyzický kontakt s vaším brandom je stále na nezaplatenie.
  6. Videá sú výkonné nástroje na rozsiahlu komunikáciu. Zvážte hlavne Facebook Live, Instagram Stories a SnapChat, aby ste zapojili celé svoje publikum. Môžete tu prezentovať webové semináre, živé podujatia na spustenie produktov, udržiavať konzultácie a odpovedať na otázky v reálnom čase. To dáva vášmu publiku hmatateľný pocit a pomáha mu priblížiť sa k vašej značke a produktu.

Foto: pixabay.com