Cenu vášho povinného zmluvného poistenia ovplyvňuje viacero faktorov, ako napríklad typ vozidla, vaše bydlisko, dĺžka bezškodového obdobia a samozrejme, konkrétna poisťovňa. Ak ste zmluvu PZP uzavreli dávnejšie, je pravdepodobné, že za PZP preplácate. Uistite sa, že neplatíte zbytočne vysokú sumu za PZP poistenie. Ako na to, sa dočítate v našom článku.

Ako na overenie ceny PZP?

Jednou z najjednoduchších a najrýchlejších možností ako overiť výšky cien PZP rôznych poisťovní je porovnanie cien PZP online. Výpočet PZP dnes nie je žiadna veda a nemusíte chodiť na pobočky poisťovní pre to, aby ste dostali ponuku pre poistenie vášho auta alebo našli to najlepšie a najlacnejšie PZP. Stačí jednoducho zadať údaje o vozidle do PZP kalkulačky, ktorá vám zdarma porovná ceny rôznych poistení vo viacerých poisťovniach. Takto získate prehľad o tom, koľko by ste mali za poistenie platiť a výslednú cenu si môžete porovnať s vašim aktuálnym poistením. Čo ak zistíte, že platíte vyššiu cenu za povinné zmluvné poistenie ako by ste mali?

Ako si vybrať najlacnejšie poistenie auta?

Nevýhodné PZP poistenie by ste nemali brať na ľahkú váhu. I keď je PZP zo zákona povinné, na jeho výbere by ste si mali dať záležať. V konečnom dôsledku vás totiž zlý výber môže pripraviť aj o zopár stoviek eur. Ideálne obdobie pre zmenu PZP poistenia je vtedy, keď vašej zmluve končí platnosť. Vtedy môžete jednoducho podať výpoveď PZP zmluvy, minimálne však 6 týždňov pred skončením platnosti a včas si vybrať výhodnejšiu variantu.

Pri uzatvorení novej zmluvy by ste mali postupovať rovnako, ako pri overovaní cien, teda porovnať ponuky online. Online kalkulačka PZP vám poskytne prehľadný zoznam najvýhodnejších poistení ušitých pre vás na mieru, a to s výškou krytia, s cenami a so všetkými bonusmi a zľavami.

Oplatí sa uzavrieť zmluvu PZP online?

Porovnali ste si už ponuky PZP online a váhate, či uzavrieť poistenie online prostredníctvom internetu alebo radšej na pobočke poisťovne? Nemusíte ďalej váhať, online poistenie je zaručene výhodnejšie. Nie len, že ho môžete uzavrieť z pohodlia domova a ušetríte tak množstvo času a čakania v radoch na pobočkách, no mnohé poisťovne poskytujú veľké zľavy za uzatvorenie PZP online. Tým, že všetky údaje vyplníte sami, šetríte poisťovniam prácu a financie, za čo vám ochotne poskytnú zľavu.

Vami vybrané PZP poistenie teda môžete uzavrieť hneď po porovnaní poistení v online kalkulačke PZP. Toto bude platné okamžite po zaplatení a všetky potrebné doklady nájdete vo vašej emailovej schránke.