Všetci túžime po jednom – mať bezpečný domov, ktorý nám bude poskytovať pohodlie, zázemie a uspokojovať všetky naše potreby. Jednou z takýchto potrieb môže byť napríklad spoľahlivosť, že všetko funguje bez problémov, tak ako treba. Smart domácnosť vám naplní sen o vašom dokonalom bývaní.

Jedna riadiaca jednotka a milióny ďalších skvelých výhod

Z – Wave , je bezdrôtová technológia, ktorá slúži práve na to, aby všetky zariadenia vo vašej domácnosti fungovali presne podľa naprogramovania. Navzájom spolu komunikujú a spolupracujú. Je len na vás, čo si vyberiete, aby ste sa cítili komfortne a život si ešte viac uľahčili. Vlastniť inteligentnú domácnosť alebo firmu je samozrejmé pre tých, ktorí nemajú radi nepríjemné prekvapenia a túžia mať všetko pod palcom. Ináč povedané, aby všetko fičalo ako hodinky.

Nie sú to len senzory a detektory slúžiace ako „osobní strážcovia“ majetku a zdravia, ale do tejto „rodiny“ patria aj systematicky umiestnené kamery, aby ste vždy vedeli skontrolovať situáciu na vašom majetku, či prípadných neželaných hostí. Ušetríte tak čas, peniaze a hlavne kopu nervov.

Rôzne kategórie vytvorené pre vaše zvýšené nároky na pohodlie

Predstavte si to asi takto: idete z práce a brána sa sama otvorí a zatvorí. Trávnik sa poleje každé ráno automaticky, bez toho, aby ste si museli privstať. Namiesto toho si radšej v pokoji vypite šálku svojej rannej kávy. Kontrolujte spotrebu vody, energií, ich celkový stav a porovnávajte s minulými obdobiami. Svieti vám slnko do očí? Zatiahnite svoje žalúzie iba stlačením jedného gombíčka. Zapínajte a vypínajte svetlá z pohodlia svojho gauča, alebo, ak ho aj náhodou zabudnete vypnúť, viete tak vykonať aj neskôr z práce.

Ochladilo sa? Zapnite kúrenie skôr, ako sa vrátite domov, aby vás čakalo príjemné teplo a pohoda. Môže vás privítať aj vaša obľúbená hudba alebo televízny program, ktorý sa zapne sám presne vtedy, keď si to sami určíte. Možno to znie ako z nejakého amerického filmu, ale toto všetko máte možnosť vyskúšať aj u vás doma alebo vo firme.

Inteligentná smart domácnosť je investícia, ktorá sa vám vráti či už po materiálnej stránke, ale rozhodne každý dá za pravdu, že život nikdy nebol pohodlnejší, praktickejší, plnší a jednoduchší ako s použitím moderných systémov, ktoré vám pomáhajú starať sa o všetko, čo vám je cenné.