Vianoce, narodeninové či meninové sviatky, výročia a iné príležitosti, ktoré si zaslúžia kúpu darčeku, sú síce plné radosti a nadšenia, no proces výberu vhodného potešenia je viac než náročný. Obzvlášť vtedy, ak ide o darček pre niekoho, koho ľúbite. V takom prípade nám zväčša nezáleží na cene, ale chceme danú osobu čo najviac prekvapiť a vyraziť dych. Ako a podľa čoho by ste mali vyberať ten pravý darček pre svojho milovaného?

Pletený darček

V prvom rade je dôležité zvážiť, pri akej príležitosti darček kupujete a komu bude adresovaný. Ak potrebujete dar pre rodičov, zvážte alebo sa ich na rovinu opýtajte, čo by ich potešilo. Vždy je lepšie kúpiť praktický darček, ktorý nájde svoje využitie, ako len niečo milé, no absolútne nepotrebné. Rodičom môžete dať však hocičo a tí budú vedieť, že to bolo z lásky a s najlepším úmyslom, aj keby ste sa vôbec netrafili alebo minuli účinku. A to je na darčekoch pre milovaných to najkrajšie!

Úplne odlišné to je vtedy, ak hľadáte a vyberáte darček pre partnera. Na začiatku vzťahu sú ešte povolené zamilované rámiky s fotografiami, vankúše s nápismi či romantické tričká. V tom čase sa fotoštúdio stane vašim druhým domovom. No po čase sa už aj do vzťahu votrie praktický duch. Chlapi to majú vo výbere darčekov pre ženu jednoduchšie, veď ony sa potešia akejkoľvek bižutérii, knihe, výletu i oblečeniu. Treba brať do úvahy charakter ženy a podľa toho voliť dar. Taktiež aj veľkosť sa snažte prispôsobiť sviatku. Na meniny sa nemusíte trápiť, stačí čokoláda s kvetom, no narodeniny by si zaslúžili väčšiu pozornosť, s ktorou padne vhod aj dobrá večera.

Náročnejšie to však budú mať dámy hľadajúce darčeky pre svojich silných chlapov. Valentín? Hotová katastrofa. Zrejme to stavte na nejaké sexy spodné prádlo pre vás a zaujímavý tanec, lebo muža asi neočaríte červenými srdcami či plyšovými hračkami. Na narodeniny či Vianoce už berte do úvahy jeho záľuby a snažte sa im dar prispôsobiť. Ak je blázon do mobilov, kúpte mu napríklad skvelý obal naň. Ak sa zaujíma o technické vymoženosti, zaobstarajte tonery pre tlačiarne, športovému nadšencovi kúpte termo tričko alebo puzdro na ruku, aby mohol behať s hudbou. Je veľa možností, treba len pozerať na potenciálne darčeky očami toho druhého.

Foto: pixmac.sk, clapon – flickr