Tenisoví fanúšikovia sa už určite nevedia dočkať novej sezóny. Tá opäť prinesie desiatky dramatických zápasov, o ktorých sa bude dlho hovoriť. Ako na nich ale majú tipujúci zarobiť?

Biely šport nájdete v kurzovej ponuke každý týždeň

Tenis je športom, ktorý má v ponuke stávkových kancelárii pevné miesto. Viacero turnajov rôznych kategórii prebieha súčasne, takže prakticky každý týždeň si majú tipujúci z čoho vyberať. Najviac sledované sú grandslamové turnaje, ktorých víťazí získavajú cenné trofeje, dôležité body do rebríčka a tiež najlákavejšie prize money. Z pohľadu tipovania je tenis o niečo jednoduchší než hokej alebo futbal. Možnosť remízy v tomto prípade neexistuje, a tak si vyberáte len z dvoch variantov. Na www.tipsport.sk sú k dispozícii aj rôzne iné odvodené stávky – počet gemov v zápase, handicapy, počet setov, presný výsledok zápasu a pri finálových súbojoch zvyknú bývať vypísané kurzy aj na počet es alebo dvojchýb.

Povrch dokáže zmazať výkonnostné rozdiely

Ako si ale vybrať ten správny tip? Tipovať len podľa kurzov je hlúposť, na ktorú môžete doplatiť.

Do úvahy musíte brať viacero faktorov od aktuálnej výkonnosti, vzájomných zápasov či povrchu.

Práve posledné kritérium má výrazný vplyv na priebeh zápasu. Predstavte si napríklad zápasy Rafaela Nadala s Johnom Isnerom na Roland Garros a Wimbledone. Na antuke by Španiel s najväčšou pravdepodobnosťou jasne dominoval, ale na tráve by mal určite veľké problémy. Trávnaté dvorce sú najrýchlejšie a svedčia vysokým hráčom s delovým podaním. Dobrým príkladom je aj bývala svetová jednotka Andy Roddick. Kým na French Open sa v kariére dostal najďalej do štvrtého kola, v All England Clube si trikrát zahral finále.

Veľa záleží aj na psychickom rozpoložení

Tipovanie nie je záležitosťou piatich minút. Svoje tipy si musíte dobre premyslieť, zobrať do úvahy všetky podstatné fakty a rozhodnúť sa na ich základe. Špeciálnou kategóriou sú LIVE stávky. Pokiaľ stávkujete na Tipsport.sk, tak si obrovskú porciu tenisových zápasov môžete pozrieť prostredníctvom dostupných streamov online a zadarmo. Pri bielom športe veľa závisí od psychiky, čo sa pri stávkovaní dá ľahko využiť. Nemusíme ísť ani veľmi ďaleko, niekoľkokrát nám podobné výkyvy psychiky predviedol Martin Kližan. Pokiaľ z gestikulácie, mimiky či pohybu hráča nevidíte záujem o hru, ale frustráciu, netreba sa báť podať proti nemu. Častým problémom je stávkovanie na obľúbeného hráča či hráčku. Vy sa však riaďte radšej rozumom ako pocitmi.

Foto: pixabay.com