basketbalTipovať výsledok niektorých športových zápolení býva občas náročné. Aj preto sa skúsení tipéri často uchyľujú k stávkam na počet gólov v zápase či strelcov gólov. Tieto stávkové príležitosti, samozrejme, nechýbajú ani v ponuke stávkovej kancelárie Tipsport.sk. Čo teda svojim zákazníkom ponúka?

Najdôležitejšia je aktuálna forma strelca

Aj pri tomto druhu stávok sa nám potvrdzuje základné tipérske pravidlo neriadiť sa srdcom, ale rozumom. Pri tipovaní strelcov gólov je najdôležitejšia aktuálna strelecká forma toho ktorého hráča. Logicky je totiž väčšia pravdepodobnosť, že gól strelí aktuálne najlepší strelec súťaže ako niekto, komu sa strelecky viac darilo napríklad v minulej sezóne. Najlepšou ukážkou je porovnanie aktuálne najlepšieho strelca anglickej Premier League Jamieho Vardyho a kanoniera Chelsea Diega Costu. Kým ešte v minulej sezóne by väčšina tipérov s určitosťou stavila na španielskeho reprezentanta, dnes je už oveľa pravdepodobnejšie, že sa gólovo presadí strelecká kométa tejto sezóny Jamie Vardy.

Avšak tak ako sme spomínali, okrem strelcov gólov sa dá tipovať aj počet gólov v zápase. Tu je možnosť tipov ešte väčšia ako pri už spomínaných strelcoch. V tomto prípade už rozhoduje strelecká forma nie jedného hráča, ale všetkých hráčov, ktorí do stretnutia zasiahnu. Tipsport.sk svojim zákazníkom dokonca ponúka viacero možností, ako si staviť na to, koľko gólov padne v nimi vybranom zápase. V jeho kurzovej ponuke nájdeme napríklad tipy 0-1 gól, 0-2 góly atď., ale aj tipy na presný počet gólov v zápase (padne presne 1 gól, padnú presne 2 góly). Bookmakeri Tipsportu však ponúkajú aj možnosť staviť si na minimálny počet gólov v dueli. Okrem toho existuje možnosť tipovať aj počet gólov jednotlivých zúčastnených tímov. Zaujímavá je aj stávka na počet gólov v kombinácii s tipom na víťaza zápasu. Nesmú chýbať už tradičné handicapy, teda gólový rozdiel v prospech víťazného mužstva.

Tipsport uzná aj strelcov z predĺžení

Všetky doteraz spomínané stávky sa týkali futbalu. Veľmi podobné to je však aj s kurzovou ponukou hokeja. Aj tu nájdeme možnosť stávky na minimálny, maximálny či presný počet gólov v zápase, počty gólov jednotlivých tímov výsledok zápasu a počet gólov v zápase, ale aj tip na to, ktorý z tímov dá prvý gól. Všetky tieto tipy sa dajú aplikovať aj na jednotlivé tretiny hokejového stretnutia. Ideálnym obdobím na tipovanie strelcov gólov je vyraďovacia časť vrcholného podujatia typu svetového šampionátu, kedy už je zo štatistík jasné, ktorému z hráčov sa strelecky darí a ktorý v tejto oblasti zaostáva. Špecialitou Tipsport.sk je to, že pri tomto type stávky uznáva za úspešné tipy aj tie, keď sa vami tipovaný strelec presadí v predĺžení či samostatných nájazdoch.

Z ďalších kolektívnych športov je medzi tipérmi obľúbená najmä hádzaná či basketbal. Pri týchto športoch zákazníci Tipsportu veľmi často využívajú možnosť staviť na handicap. V basketbalovej stávkovej ponuke je veľmi obľúbený tip na počet dosiahnutých hráčov konkrétnym hráčom (napríklad Stephen Curry 31 bodov a viac). Ktorúkoľvek z týchto možností na tip si vyberiete, je veľmi dôležité riadiť sa aktuálnou formou vami zvoleného strelca.

Foto: pixabay.com