NHL je právom považovaná za najkvalitnejšiu hokejovú súťaž na svete. A keďže Slovensko je hokejovou krajinou, NHL sa aj u nás teší veľkej popularite. Inak tomu nie je ani medzi tipérmi komunity Tipsport.sk. Tí totiž pri výbere tipov, ktoré umiestnia na svoj tiket, často „zablúdia“ do ponuky NHL.

NHL

Tipovať víťaza zápasu býva často náročné

NHL je súťaž, v ktorej každý môže poraziť každého, a tak jej tipovanie býva často veľmi náročné. Najlepšie je to vidieť na kurzoch, ktoré bookmakeri k jednotlivým zápasom tejto populárnej súťaže vypisujú. Tie sa ani v prípade, že proti sebe nastupujú tabuľkovo veľmi vzdialené tímy neodlišujú tak, ako je to pri iných hokejových súťažiach či iných športoch. Tu treba pripomenúť, že aj pri zámorskej profilige platí jedno zo základných pravidiel pre tipérov – neriadiť sa srdcom, ale rozumom – čiže netipovať vždy v prospech svojho obľúbeného tímu.

Sledujte štatistiky jednotlivých strelcov

Pri NHL sú často výhodnejšie ako stávky na víťazné mužstvo tipy na počet gólov v zápase či strelcov gólov. V takýchto prípadoch je však nutné sledovať štatistiky dlhodobo a ešte podrobnejšie ako pri bežnom tipe na víťaza stretnutia. Ukážeme si to na príklade dvoch elitných útočníkov Chicaga Blackhawks. Ak napríklad vieme, že Patrickovi Kaneovi sa v posledných zápasoch strelecky darí, tak je určite výhodnejšie staviť na to, že dá gól on a nie napríklad Marián Hossa, ktorému to v posledných mesiacoch strelecky až tak nejde.

Čo sa týka spomínaného tipu na počet gólov v zápase, je to o niečo jednoduchšie. Stačí sa totiž len pozrieť na to, v akej streleckej forme sa oba tímy, ktoré proti sebe nastupujú, nachádzajú, poprípade zvážiť počet gólov vo vzájomných dueloch týchto dvoch tímov. Ak zoberiete do úvahy všetky tieto štatistiky, váš tip na počet gólov by mal byť úspešný.

Stávková kancelária Tipsport však svojím zákazníkom ponúka aj rôzne iné špeciálne stávky na duely zámorskej NHL. Medzi tie najzaujímavejšie určite patria víťazný rozdiel, čiže gólový rozdiel, akým víťazné mužstvo porazí svojho súpera, či počet gólov v jednotlivých tretinách. Avšak azda tým najzaujímavejším je tip na počet trestných minút v zápase.

Foto: pixabay.com