Hovorí sa, že futbal je najpopulárnejším športom na svete. To však neplatí len pre fanúšikov na tribúnach štadiónov či spred televíznych obrazoviek, ale rovnako aj pre tipérov. Tí si často nevedia predstaviť svoj tiket bez toho, aby na ňom nebol aspoň jeden duel zo zelených trávnikov.

Široký výber stávkových príležitosti

Kurzová ponuka pre futbal je mimoriadne pestrá a spomedzi všetkých športov najbohatšia. Okrem tipov na víťazstvo jedného či druhého tímu si každý tipér môže vybrať z viacerých odvodených stávok. Tie zahŕňajú čiastočné stávky na jednotlivé polčasy, na počet gólov v zápase, ale aj náročnejšie tipy ako polčas/zápas či presný výsledok zápasu. Mimoriadne atraktívne sú aj stávky na strelca gólu. Pri súčasných hviezdach svetového futbalu akými sú Messi, Ronaldo, Suárez, Lewandowski, Müller alebo Neymar je tak tipovanie ešte zábavnejšie a napínavejšie. K dispozícii sú aj stávky na rohové kopy či na počet žltých kariet v zápase, no tie sú skôr lotériou.

Splňte si svoju domácu úlohu

Pri tipovaní futbalových zápasov by ste sa mali riadiť viacerými zásadami. Podobne ako pri iných športoch by ste nemali zabúdať na dôkladne rozanalyzovanie každého stretnutia. Pokiaľ si túto „domácu úlohu“ nesplníte, vaša šanca na výhru je rozhodne nižšia. Dbajte najmä na aktuálnu formu tímov, zranenia hráčov a tiež na štatistiku vzájomných zápasov. Čím viac informácii o zápase získate, tým ľahšie si z kurzovej ponuky vyberiete. Najlepším zdrojom informácii sú samozrejme oficiálne webové stánky klubov, no nepohrdnite ani kvalitne spracovanými analýzami.

Tipujte len tie futbalové súťaže, ktorým rozumiete

Väčšina skúsených stávkarov takisto odporúča tipovať len tie futbalové súťaže, o ktorých máte najväčší prehľad a tiež ich dlhodobo sledujete. Futbalovým súťažiam z exotických krajín sveta sa radšej vyhnite. Nemá zmysel pridávať na svoj tiket napríklad zápas z najvyššej tuniskej súťaže, ak o nej nemáte ani potuchy. Pamätajte, nízke a favorizované kurzy zápasy nevyhrávajú. Takisto sa radšej zdržte tiketov, ktoré by svojou dĺžkou mohli pripomínať nákupný zoznam. Aj keby ste stavili na najväčších favoritov z každej európskej súťaže, vo väčšine prípadov aspoň jeden tím sa nečakanému zaváhaniu nevyhne. Preto je oveľa efektívnejšie tipovať menej zápasov za vyšší vklad ako naopak.

Foto: ©GAUTIER22/fotky&foto