Basketbal patrí medzi športy, ktoré zaraďujeme do tradičného tipérskeho štvorlístka. Súboje pod deravými košmi prinášajú množstvo dramatických súbojov, s ktorými je stávkovanie ešte zábavnejšie.

NBA je najbohatšia na stávkové príležitosti

V stávkovej kancelárii Tipsport.sk si môžete vybrať zo širokej škály basketbalových súťaží. Najväčšiu pozornosť na seba upriamuje zámorská NBA, kde hrajú tí najlepší hráči sveta. Potvrdzuje to aj zaujímavá štatistika. V roku 2015 sledovalo druhé finálové stretnutie medzi Golden State Warriors a Clevelandom Cavaliers na americkej stanici ABC takmer 19 miliónov Američanov. Veľkej popularite sa pri tipovaní teší aj mužská Euroliga, ktorá v základnej časti ponúka až 240 zápasov. Kurzová ponuka zahŕňa napríklad aj českú či slovenskú najvyššiu súťaž. Negatívom však je, že ponuka odvodených stávok je najmä v našim zemepisných šírkach značne ochudobnená.

Pri tipe si nechajte poradiť od štatistických údajov

Pri tipovaní basketbalu je potrebné dôkladne si rozanalyzovať zápas predtým, ako pridáte na tiket svoj tip. V porovnaní s futbalom či hokejom treba možno ešte viac dbať na štatistické údaje. Kľúčovými faktormi sú streľba z poľa, za tri body, štatistiky doskokov, stratených lôpt alebo napríklad bilancia zápasov doma a vonku. Kurzová ponuka prináša viacero odvodených stávok. Staviť si môžete na počet bodov, handicapy, výsledok prvého polčasu, víťaza zápasu či zvoliť stávky na konkrétnych hráčov. Tipsport zväčša vypisuje ponuku na lídrov daných tímov, pričom si môžete vyberať zo stávky na under / over.

Známy je príklad z roku 2011, keď si jeden z tipérov vybral až 19 stávkových príležitostí na strelcov. Výhru 13-tisíc eur mu však za symbolický vklad odpálil Kevin Love, ktorý ešte v drese Minnesoty Timberwolves dosiahol v zápase o jeden bod viac, ako tipujúci očakával.

Výhodou sú aj kvalitné živé prenosy

Tipovanie basketbalu je samozrejmosťou aj v LIVE ponuke. Navyše, vďaka Tipsport TV si môžete prostredníctvom kvalitných streamov pozrieť duely NBA, Euroligy či španielskej súťaže v priamych prenosoch a zadarmo. Spomínané streamy sú veľkou výhodou. Podľa priebehu stretnutia si viete lepšie vybrať z kurzovej ponuky a zároveň vidíte aj aktuálnu zostavu na palubovke. Občas bývajú zápasy rozhodnuté už pár minút pred koncom, a tak je zbytočné tipovať na to, že favorit svoj náskok zvýši. Najlepší hráči zvyčajne už sedia na lavičke a len sa prizerajú na dianie na ihrisku.

Foto: pixabay.com