Sušička je vhodným domácim spotrebičom, keď sa vám priam „množí“ kvantum oblečenia na pranie a priestor na jeho usušenie máte výrazne obmedzený. Sušička vám tieto problémy pomôže rýchlo vyriešiť a okrem toho bude bielizeň voňavá a krásne nadýchaná. Samozrejme, ak budete správne postupovať.

Ešte predtým, ako oblečenie vložíte do sušičky, skontrolujte, či je vôbec vhodné na tento proces. Na etikete oblečenia rozlišujte znak kruhu vo štvorci a symbol X cez dané označenie. V tom druhom prípade sa neodporúča sušiť bielizeň v bubne.

Rozlišujte aj teplotu, ktorá je dovolená, pretože pri vyšších stupňoch môže oblečenie stratiť na svojej kvalite a celkovej životnosti. V sušičke sa totiž oblečenie zvykne zmršťovať, čo môže pri nerešpektovaní symbolov viesť len k zbytočnému plytvaniu energiami.

Praktickou radou je nikdy nenaplniť bubon sušičky oblečením v takom množstve, v akom sa pralo. Ak bielizeň v práčke dosiahla až po okraj, do sušičky vložte o niečo menej oblečenia. Mokré oblečenie je ťažšie a ľahko sa môže stať, že na efektívne premieľanie nebude dosť miesta. Oblečenie zostane vlhké a pokrčené.

Praktická a zdravá?!

Podľa návodu správne nastavujte cyklus, a to nielen vzhľadom na typ tkaniny, ale aj na množstvo a záťaž. Nepreťažujte bubon sušičky nadmerným množstvom nohavíc a mikín. Aj keď sa to tam zmestí, za rovnaký čas v porovnaní s plným bubnom tričiek vám to rozhodne neuschne.

Po vybratí z práčky každý kus oblečenia povytriasajte a do sušičky umiestnite suchý froté uterák. Ten nielenže pohltí vlhkosť, ale znižuje aj hlučnosť procesu. Každý kto používa sušičku, vie, že bielizeň je najlepšie vybrať okamžite, keď proces skončí.

Inak opäť nasáva vlhkosť, krčí sa a stráca na vôni. Po každom sušení vyčistite filter od zachytených vlákien a rôznych nečistôt. Funkčnosť filtra znižuje riziko alergií a kožných ochorení, ktoré nám inak hrozia zo všetkého, čo sa hromadí na povrchu oblečenia.

Foto: pixabay.com