Mnoho ľudí trávi v kancelárii veľa času, a preto je dôležité, aby tento priestor bol zariadený tak, aby sme sa v ňom cítili príjemne. Okrem toho má dizajn kancelárie priamy vplyv na výkonnosť a efektívnosť zamestnancov.

V prvom rade ide o rozmiestnenie nábytku a celkový poriadok v kancelárii. Kancelársky nábytok by mal byť rozmiestnený tak, aby priaznivo vplýval na človeka. Základom je, aby váš pracovný stôl bol čo najďalej od dverí a mali ste zo svojho miesta priamy výhľad na dvere. Nábytok by nemal byť výrazný a spolu s farbami by mal ladiť. Podľa Feng shui by mali byť farby kancelárie v príjemných a svetlých odtieňoch, aby pozitívne vplývali na ľudí v kancelárii. Tak si dokážete v práci zariadiť aj príjemnú jedáleň. Stačí zakomponovať správne jedálenské zostavy, ktoré zladíte spolu s nábytkom a farbami stien a čas strávený v práci bude oveľa príjemnejší.

Veľmi dôležitý je aj poriadok vo vašej kancelárii. Poriadok okolo stola je samozrejmosťou, avšak aj na stole by ste si ho mali udržiavať. Nemali by ste mať na stole žiadne zbytočné predmety, ktoré vás dokážu rozptyľovať a majú negatívny vplyv na vašu výkonnosť. Stačí sa inšpirovať Feng shui. Vďaka tomuto štýlu si dokážete zariadiť kanceláriu, v ktorej sa budete cítiť veľmi príjemne.

Foto: pixabay.com