Aj keď mnohí lyžiari prilbu nenosia, lyžovanie bez nej sa neodporúča. Lyžiarske prilby sú pre nich nepodstatné, pretože ich pri lyžovaní obmedzujú, prípadne to berú ako zbytočný výdaj. Keď napr. hľadáte na internete lyže výpredaj, môžete natrafiť na perfektné lyže. Podobne je to aj s prilbami, dajú sa zabezpečiť vo vysokej kvalite za dobrú cenu a táto investícia je investícia do nášho zdravia a to sa vždy oplatí.

helma

Kvalita

Všetky lyžiarske prilby na dnešnom trhu sú vyrobené podľa platných noriem a pravidiel a tak je možné o nich napísať, že sú bezpečné a kvalitné. Pre niektorých lyžiarov je dôležité skôr aký má prilba vzhľad. Ten je však pri páde nepodstatný a ide skôr o použité materiály, ktoré nás môžu ochrániť pred zranením. Dôležité tiež je, ako Vám prilba sedí na hlave a či Vám pri jej nosení nič nezavadzia. Ak sa takéto niečo nájde, mali by sme to riešiť ešte pred kúpou, pretože s prilbou budeme na svahu niekoľko hodín denne. Aj maličká nepohodlnosť tak dokáže skaziť celý zážitok z lyžovania.

Komfort a pohodlie

Nemenej dôležitou vlastnosťou prilieb je poskytovať komfort a pohodlie. Táto vlastnosť síce na bezpečnosť prilby nemá žiadny vplyv, ale dokáže nám lyžovanie spríjemniť. Vo vnútri prilby sa nachádza výstelka. Práve tá ma za úlohu poskytovať spomínaný komfort. Výstelka je mäkká a tak pomáha tlmiť otrasy prilby na hlave. Do komfortu sa však môžu radiť aj ďalšie prvky prilby. Je to napríklad jednoduché zapínanie prilby, ktoré je rýchle nie ako tomu bolo predtým. Dobrým doplnkom je aj chránič uší, ktorý nás môže ochrániť pred nepríjemným prievanom. Okrem toho môžeme na zadnej strane prilby nájsť niekoľko bodov, ktoré držia lyžiarske okuliare na mieste.

Veľkosť prilby

Veľkosť prilby sa síce dá nastaviť aj po zakúpení, nie je však dobré mať prehnané očakávania. Zväčšenie či zmenšenie sa pohybuje len v niekoľkých milimetroch. Je to teda len detailné nastavenie pre núdzové prípady.

Všetky lyžiarske prilby sú vyrábané ucelene a teda sa netreba obávať o bezpečnosť či komfort pri ich nosení. Ak si vyberiete prilbu, určite neoľutujete a budete s jej vlastnosťami spokojný.

Ilustračné foto: pixabay.com