Pre väčšinu tipujúcich je stávkovanie len istým druhom zábavy. Sú však aj ľudia, ktorí v tipovaní našli cestu, ako zarobiť peniaze a berú ho ako svoju prácu. Chcete patriť medzi nich? Tak si určite prečítajte nasledujúci príspevok.

Základom je trpezlivosť a zbytočne nepanikáriť

Určite poznáte jedno z najznámejších slovenských prísloví, ktoré hovorí: „Trpezlivosť ruže prináša.“ No a práve trpezlivosť je jednou z najdôležitejších vlastností každého úspešného stávkara. Tá sa vám zíde tak v úvode vašej kariéry profesionálneho stávkara, ako aj neskôr. Začiatky bývajú náročné, a tak netreba mať prehnané očakávania. Dôležité je nájsť si správnu taktiku, podľa ktorej sa budete neustále riadiť. Ako to už v živote býva, raz ste hore a raz dole. Rovnako to je aj so stávkovaním. Keď sa už raz rozhodnete zarábať si stávkovaním, vedzte, že prídu aj nevydarené, tzv. čierne série. Vtedy je potrebná nielen trpezlivosť, ale aj s ňou súvisiaca vytrvalosť a pozitívne myslenie. Kľúčové je nepanikáriť a nesnažiť sa rýchlo získať späť to, čo ste prehrali. Takáto taktika sa vám môže vypomstiť.

Kurzy sú dobrý radca, ale zlý pán

Akú taktiku teda zvoliť, ak chcete byť úspešným profesionálnym tipérom? Veľa príležitostných stávkarov volí cestu viacerých zápasov s čo najnižším kurzom. Takáto cesta málokedy prináša želaný efekt. V športe totiž pomerne často dochádza k prekvapeniam na úkor favoritov.

Naša rada teda znie: Vyberte si jeden šport, ktorý podrobnejšie sledujete a tipujte menej zápasov s vyšším vkladom.

Takisto nie je správne zlákať sa vypísanými kurzami. Bookmakeri Tipsportu ich síce nastavujú čo najpresnejšie, no tiež sú to len ľudia. V kolektívnych športoch treba brať ohľad na formu či zranenia dôležitých hráčov. V tenise zase môže ovplyvniť výkon hráča zmena povrchu či únava z celého turnaja alebo náročného cestovania. O tipovaní tenisu sme sa viac rozpísali v tomto príspevku.

Možnosť remízy znižuje pravdepodobnosť úspechu

Nielen medzi bežnými fanúšikmi, ale aj medzi najväčšou komunitou tipérov na Tipsport.sk sa veľkej popularite tešia najmä tipovanie futbalu a hokeja, predovšetkým stávkujú na NHL, kde je najpestrejšia ponuka. To sú však športy, v ktorých sa veľmi často môže zrodiť aj nerozhodný výsledok, čím sa šanca na váš úspešný tip znižuje. Netreba hovoriť o NHL, ktorá sa považuje na celom svete medzi absolútne najvyrovnanejšiu ligu. O niečo lepšie je tak zamerať sa na športy, v ktorých nie je možnosť remízy. Sem patria najmä individuálne športy ako napríklad už spomínaný tenis. Na druhej strane nie sú výnimkou ani tzv. remízové tikety so zaujímavými celkovými kurzami.

Nebojte sa občas inšpirovať ostatnými

Na ceste ako sa stať expertom na stávkovanie je dôležité analyzovať svoje zápasy a neustále sa vzdelávať. Takisto nie je na škodu prečítať si analýzy ostatných tipérov, ktorých je na www.tipsport.sk najviac a občas sa nechať aj inšpirovať. Dnes je však už internet preplnený „odborníkmi na stávkovanie“, a tak sa radšej spoľahnite na seba. Tipovanie je beh na dlhé trate. Nedá sa zarobiť hneď, no treba na to čas, tipovaciu disciplínu, stratégiu a samozrejme aj povestné šťastie.

Foto: pixabay.com