Povedali ste si už aj vy niekedy „Pre boha,“ pri pohľade na osobu, ktorej oblečenie presne vystihovalo toto slovné spojenie? Určite nie ste jediný, no, pravdupovediac, čo keď ste aj vy pre svoje okolie jedným z módnych antiznalcov a ani o tom neviete? Stačí, ak sa pozriete na obsah svojej skrine a kritickým okom zhodnotíte jej aktuálny stav vzhľadom k situácii v módnych trendoch. Tak do toho!

Je to veda!

Obliekanie sa je celá veda, tomu určite prikyvuje a toto tvrdenie kvituje každá žena a v neposlednom rade zväčša už aj mužské pohlavie. Je záhadou, čo vlastne znamená veta „Byť dobre oblečený,“ pretože každému sa páči niečo iné, každému hlavne sadne niečo iné a predsa tu musí byť nejaký prienik, podľa ktorého sa dá tvrdiť, že ten-ktorý outfit je moderný a vkusný.

Je jasné, že v tom, čo si oblečiete, sa musíte cítiť pohodlne a nič na seba nedávať nasilu, pretože budete po celý čas nervózny a nesvoj. Najlepšie, čo môžete urobiť, je byť oblečený dobre a ešte k tomu sa aj cítiť konformne, v takom prípade ste vyhrali a obliekli ste sa správnejšie ako správne.

Páni to majú v obliekaní o poznanie jednoduchšie

Je to smutné, ale stačí mať dobrú obuv a ostatné sa vyrieši samo. K zrelším pánom sa hodí značková obuv Rieker a tým mladým sa, pravdupovediac, hodí všetko. Samozrejme, nejaký osobitý štýl v obliekaní je dôležitý, no muži nič nepokazia teplákmi, sakom, slušnými nohavicami či rifľami. Viacerým ženám, aj keď to nie je veľmi objektívny pohľad, sa nepáčia muži v tielkach, no zaujmú ich obtiahnuté jednofarebné tričká s krátkym rukávom.

U nežnejšieho pohlavia je tajomstvo obliekania záhadou

Žena môže byť jeden deň strapatou indiánkou a na druhý príde ako biznis dáma. Všetko záleží od toho, čo si oblečie. Úplne jednoduchý, decentný, no zároveň pútavý vzhľad urobia dámské šaty, ktoré sú jemne priliehavé a súčasne elegantne voľné. Je ťažké zaujať, no pri správnom výbere šiat a iných kúskov oblečenia sa to určite podarí každej žene. Je jasné, že nejakú ženskú iskru a príjemné vyžarovanie je tiež potrebné mať, pretože bez toho to nejde. Bohužiaľ, nič také sa nedá nadobudnúť, ženské vyžarovanie musí mať dáma skryté v sebe.

Nanešťastie, nie je žiadny všeobecný vzorec, podľa ktorého by sa dalo určiť, čo je dobré a správne oblečenie, a čo, naopak, toto kritérium nespĺňa. Módne trendy sa menia závratnou rýchlosťou a je takmer nemožné ísť s nimi ruka v ruke a sledovať ich. Ak si na seba dáte päť pastelových farieb, je zrejmé, že status správneho oblečenia nezískate. Je dobré naučiť sa kombinovať farby a prispôsobovať k nim aj doplnky tak, aby spolu ladili, neboli v protipóloch a mali medzi sebou akúsi symbiózu.

Taktiež by ste sa mali vyvarovať naoko nepekným topánkam, pretože tie vedia povedať mnoho. Obtiahnutými nohavicami ešte nikto nič nepokazil a vrchnú časť oblečenia môžete striedať, koľko vám hrdlo ráči. Jeden deň košeľa, druhý tielko, tretí vesta a na ďalší deň zmyselné tričko. Nohavice by ste mohli skúsiť niekedy vymeniť za legíny či sukne s vysokými pásmi a nenosiť k nim len tenisky, ale byť odvážnejšia a okúsiť čaro baleríniek či dokonca až vysokých podpätkov.

Pamätajte na jedno! Nenoste na sebe niečo, čo sa vám nepáči len preto, že to niekto považuje za módny kúsok a štýlové oblečenie.

Foto: pixabay.com