Ktorá žena by nechcela mať vlasy ako Beyonce, Jennifer Aniston alebo Keira Knightley? Dlhá, hustá hriva na pohľad zdravých a úžasných vlasov však nemusí rásť niekoľko rokov, ale môžete ju nadobudnúť zo dňa na deň. Jediné, čo musíte pre to urobiť, je našetriť si niekoľko stoviek eur, nabrať odhodlanie a dať si predĺžiť vlasy. Ako sa vlasy predlžujú a čo so sebou prinášajú?

V dnešnej dobe už nie je predlžovanie vlasov žiadnou raritou, vidíme ich pomaly na každej televíznej moderátorke, herečke či speváčke, ba dokonca aj bežné ženy si dávajú predlžovať vlasy len pre estetickú funkciu. Postup je jednoduchý. Najprv musia mať vaše prirodzené vlasy dĺžku minimálne desať centimetrov, bez nich si vlasy dať predĺžiť nemôžete, pretože by sa vám nemali tie „falošné“ kde prichytiť.

Následne si vyberiete profesionálny kadernícky salón, najlepšie s certifikátom, ak o svoje vlasy nechcete prísť, a dohodnete sa na veľkosti predĺženia. Samozrejme, so zväčšujúcou sa dĺžkou napojených vlasov rastie aj ich cena. Po zvolení termínu si vyberiete spôsob, akým si chcete dať svoje vlasy predĺžiť. Rozdiel je však aj v krátkodobom a dlhodobom predĺžení vlasov, pretože to krátkodobé je pravdaže cenovo dostupnejšie a robí sa výlučne pomocou príčeskov.

Najznámejšími metódami je predlžovanie keratínom, čiže voskové napájanie, živicové spoje, našívanie alebo kovové spojky, a teda clip in vlasy. Mnoho kaderníckych salónov pracuje s ľudskými vlasmi, ktoré si vyžadujú aj patričnú starostlivosť, no nemusíte sa báť umývania, žehlenia ani farbenia. Musíte ich však ošetrovať špeciálnymi prípravkami a pomerne častejšie navštevovať kaderníka.