Problémy s váhou. Ťažkosti snáď každej ženy a v dnešnej modernej dobe, bohužiaľ, aj mužov. Väčšina tých, ktorí majú starosti s kilogramami, patria do skupiny chudnúcich, no sú medzi nimi aj takí, ktorí majú obrovský problém pribrať, cítia sa zle, pretože ostatní na nich pozerajú s hrôzou a ľútosťou. Porovnateľné ťarchy? Jednoznačne!

váha

Skupina ľudí s nadváhou vie presne, ako treba problém nadbytočných kíl riešiť. To, že sa tomu väčšina z nich nevie prispôsobiť alebo nabehnúť na systém prijateľného životného štýlu, je ale druhá vec. No čo majú robiť tí, ktorí majú kíl hrozivo málo, jedia ostodušu, no ich čísla ostávajú stále tam, kde ich vidieť nechcú? Ťažko je v takejto situácii, keďže sa hovorí, že sýty hladnému neverí a ak niekto takýto problém nemá a tvrdí, že by chcel mať, zrejme nevie, o čom rozpráva.

Spôsoby ako pribrať na váhe nie sú až v takej značnej miere rozšírené, ako je to v opačnom prípade. V prvom rade je viac než dôležité, aby človek, ktorý chce pribrať, no nemôže, navštívil lekára alebo odborníka, ktorý sa vyzná v jeho diagnóze alebo zdravotnom stave. V opačnom prípade si môže človek nechcene, no vážne ublížiť, pretože je jasné, že pre kilá navyše urobí hocičo a to aj zje.

Je jasné, že ľudská logika nepustí a tak ako sa chudnúcim radí vypustiť nezdravé jedlá, tak ten, ktorý chce dosiahnuť opačný účinok, zvolí aj opačný spôsob a nezdravé jedlá sa stanú prioritou. To je však najväčšou chybou, pretože síce možno váha trochu podskočí, no zároveň s ňou aj cholesterol a srdiečko vám taktiež vďačné veľmi nebude. Práve pre možný nesprávny prístup je dôležité poradiť sa s kompetentnými a nechať si vypracovať individuálny plán.

Ten bude určite zahŕňať vysoko energetické jedlá, no zároveň nebudú škodlivé v iných oblastiach a teda to nebude kontraproduktívne a sebaubližujúce. Je naozaj dobré všetko riešiť s odborníkom, pretože ten ku každému pristupuje osobitne a nezovšeobecňuje proces priberania pre všetkých. Ak sa na tento krok odhodláte, musíte vydržať a budete spokojný s viditeľnými výsledkami a lepším vnútorným pocitom.

Ilustračné foto: pixabay.com