Tipovanie športových zápasov je dlhodobý proces, do ktorého musíte ísť s jasným zámerom. Buď tipujete len tak zo zábavy za pár eur alebo stávkovanie beriete ako šancu zarobiť si. V druhom prípade je kľúčový pojem bankroll management, teda práca s peniazmi.

Najskôr si zvoľte štartovací kapitál

Predtým ako vôbec začnete tipovať je potrebné určiť si vlastnú stratégiu. Štartovací kapitál si dobre premyslite a vyhraďte si na stávkovanie takú sumu, s ktorou ste ochotný hrať. Nemá zmysel nejako preceňovať svoje možnosti. Oveľa vhodnejšie je zvoliť si takú sumu, ktorú by ste teoreticky mohli v prípade negatívnej série prehrať. Následne je to v značnej miere o bankroll managemente, čo môžeme voľne preložiť ako správne hospodárenie s finančnými zdrojmi. K hraniu treba pristupovať zodpovedne.

Vo všeobecnosti sa odporúča tipovať maximálne 3-4% z banku na jeden tiket.  

Bez výnimky dodržujte svoje pravidlá

Pre začiatočníkov je veľmi dobrou stratégiou Flat betting, teda tipovanie za konštantnú sumu. Ak si vyhradíte na stávkovanie sumu 50 eur, rozdeľte si ju na istý počet častí. Napríklad dvadsať tiketov po 2,50 eur. Kľúčové je to, aby ste to dodržiavali a za žiadnu cenu nezvyšovali svoj vklad. Samozrejme, pre tipujúcich je frustrujúce, keď nevyhrajú a najradšej by okamžite vyhrali prehrané peniaze späť. Paradoxne, je to najľahší spôsob ako prehrať ešte viac. Najčastejšie sa tak deje pri LIVE stávkach či e-športoch, kde stávky nasledujú v rýchlom slede za sebou.

Preto si treba zachovať chladnú hlavu, riadiť sa svojimi pravidlami a nenechať sa zlákať vplyvom okolností.

Tipujte športy, v ktorých ste doma

Pokiaľ sa vám bude dariť, radšej si výhry odkladajte bokom a nechajte celý proces vášho hrania dokončiť. Po pretočení štartovacieho kapitálu môžete rátať zisky a straty, no počas hry svoj vklad nezvyšujte. Samozrejme, žiadna stávkarská stratégia vám výhru nezabezpečí, ak si teda odmyslíme Sure betting. Na to, aby ste mohli vykazovať zelené čísla potrebujete mať prehľad a detailne si rozanalyzovať každý zápas.

Netipujte podľa kurzov a skôr sa sústreďte na športy, v ktorých ste takpovediac doma.

Foto: pixabay.com