„Ahoj, ako sa máš?“ Asi každý verný nadšenec, priaznivec a milovník seriálu Priatelia si zrejme spomína na typickú Joeyho „baliacu“ frázu, ktorou sa snažil vynútiť si pozornosť prítomného dievčaťa. Či sa mu to osvedčilo je otázne, veď jeho milovaná Rachel odolala. Ako sa má správne osloviť dievča, aby sa hneď na začiatku nezľaklo a mužská návnada zabrala?

V prvom rade je dôležité povedať, že na každé dievča platí niečo iné. Stačí sa milo usmievať, nebyť dotieravý a pochopiť, kedy pohár trpezlivosti obletovaného dievčaťa už pretiekol a je čas dať si pohov, otočiť sa a odísť. Najjednoduchšie, no i najneosobnejšie je oslovenie dievčaťa cez internet. Vyhľadajte si ju na sociálnej sieti, pridajte si ju medzi priateľov a napíšte jej nevinnú správu. Tento spôsob však nie je vhodný, ak s dievčaťom nemáte žiadnych spoločných priateľov alebo ste sa nikdy ani nevideli.

Ak je dievča, ktoré chcete osloviť, na párty alebo oslave, kde ste aj vy, máte vyhraté. Stačí len za ňou prísť, zavolať ju tancovať, pozvať ju na drink alebo sa len tak pristaviť a konverzáciu začať pozvoľna, či sa na mieste baví, či nemá náladu ísť na parket. Pamätajte, ak hneď na začiatku neprejaví záujem, neprejaví ho ani neskôr.

Osloviť neznáme dievča na ulici je naozaj náročné, no ak vás natoľko očarila, že ju nechcete nechať len tak odísť, dajte sa do toho! Bude vám treba poriady kus odvahy, no risk je zisk. Choďte za ňou, no povedzte jej pravdu, prečo ste ju oslovili. Určite vám skôr skočí na lep, ak jej rovno poviete, že je vám sympatická a zaujala vás, ako keď sa opýtate, koľko je hodín. Veľa šťastia s dievčatami!

Ilustračné foto: pixabay.com