Tipovanie športových zápasov sa stáva čoraz populárnejšie. Podľa rôznych stratégií tipovania sa ľudia snažia vybrať tie správne zápasy a rýchlo na nich zarobiť veľký balík peňazí. Medzi najpopulárnejšie stávkarské taktiky patrí tzv. Surebets.

Stratégia na báze jednoduchej rovnice

Surebets je stávkarská taktika, ktorá vám zaručí istý zisk ešte predtým, ako sa zápas začne hrať. Jej princíp spočíva v sledovaní kurzov v rôznych stávkových kanceláriách a hľadania veľkých hodnotových rozdielov medzi nimi. Každá spoločnosť inak nadstavuje kurzy a občas sa môže stať, že rozdiely sú väčšie ako by mali byť. V prípade tejto stratégie je kľúčový koeficient ziskovosti. Ten vypočítate vďaka na pohľad komplikovanej, no v podstate jednoduchej rovnici: 1/ tip 1 + 1/ tip X + 1/ tip 2. Ak vám vyjde číslo menšie ako 1, tak na zápase zaručene zarobíte. Zamýšľali ste sa niekedy nad tým, prečo sú na papierovo vyrovnaný tenisový zápas vypísané kurzy 1,80 – 1,80? Je to práve preto, aby koeficient ziskovosti bol väčší ako 1.

Výhra je garantovaná už v čase podania

Bližšie sme sa pozreli na kurzy, ktoré sú aktuálne vypísané na finále futbalovej Ligy majstrov medzi Juventusom Turín a Realom Madrid.

Po dosadení kurzov Fortuny (2,85 – 3,15 – 2,6) nám výsledok rovnice vyšiel 1,05 a tak tieto kurzy nie sú vhodné pre použitie taktiky Surebets.

Treba tak hľadať kurzy v iných stávkových spoločnostiach a kombinovať medzi sebou tie najvyššie.

Čisto hypoteticky by sme našli kurzy v hodnotách 3,20 – 3,40 – 2,7 a teda koeficient ziskovosti by bol nižší ako jedna. Na výhru hostí vsadíme 200 eur, na remízu 158,82 eur a na víťazstvo talianskeho klubu 168,75 eur. Celkovo do hry vložíme 527 eur, no pri každej možnej výhre máme garantovanú výhru 540 eur.

Finančne sa oplatí len pri vysokých vkladoch

Pri takomto rozpoložení kurzov nemáte šancu prehrať. Samozrejme, aj táto stávkarská stratégia má svoju odvrátenú stranu mince. Na to, aby ste poriadne zarobili potrebujete vysoký vklad a dlhé hodiny hľadať v rôznych, možno aj zahraničných stávkových kanceláriách vyhovujúce kurzy. Predstavte si, že by ste mali taký kapitál, že by ste v spomínanom príklade pridali ku každému vkladu o dve nuly viac. Do hry ste vložili síce viac ako 52-tisíc eur, no váš garantovaný zisk by bol v čistom 1300 eur. To je už celkom slušné číslo na to, že hráte bez najmenšieho rizika. Väčšina stávkarov si túto taktiku nemôže dovoliť, no je dobré, pokiaľ viete aj o takejto možnosti tipovacej taktiky. Ďalšie stávkarské rady získate na stránke www.stavkovekancelarie.info spolu s objektívnym porovnaním stávkových kancelárií.

Foto: pixabay.com