Svet tipovania ponúka množstvo zaujímavých spôsobov ako vyhrať veľký balík peňazí. V tomto príspevku vám prinášame hneď trojicu stratégii, ktorými sa môžete nechať inšpirovať.

Vklad zvyšujete podľa matematickej postupnosti

Fibonacciho stratégia sa realizuje zväčša pri sólo stávkach na remízu. Tieto kurzy totiž spravidla majú v stávkových kanceláriách vyššie hodnoty ako tipy na výhru domácich či hostí. Princíp je založený na matematickom rade, ktorý pozostáva zo súčtu dvoch predošlých čísel. Najjednoduchšia séria sa začína takto: 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21 atď. Dôležité si je uvedomiť, že pokiaľ vám prvý tip nevyjde, musíte v hre pokračovať a podľa uvedenej postupnosti zvyšovať vklad. Alfou a omegou je trpezlivosť, pretože hráte dovtedy pokiaľ nevyhráte. Len tak vynulujete straty z predošlých nezdarov a niečo aj zarobíte. Z popredných európskych futbalových súťaží sa najviac oplatí tipovať remízy vo francúzskej Ligue 1. V predošlej sezóne 2016/17 sa skončilo nerozhodne 24,7% zápasov, teda skoro každý štvrtý.

Stratégia, ktorú nevedome vyskúšal každý

Martingale je hazardná taktika, ktorá sa využíva prevažne pri hre rulety. Jej pointa je skoro rovnaká ako v prípade Fibonacciho stratégie. Rozdiel je v tom, že po neúspešnom tipe hneď zdvojnásobujete vklad na ďalší tiket. Tento proces sa opakuje dovtedy, pokiaľ nevyhráte. Zaujímavosťou je, že mnohí stávkari vyskúšali Martingale bez toho, aby si to uvedomili. Určite sa vám stalo, že potom ako vám ušiel tiket ste chceli prehrané peniaze okamžite vyhrať späť. Rýchlu možnosť máte vďaka LIVE stávkam, no tie sú takisto cestou k tomu, aby ste prehrali ešte viac. Tipujúci často strácajú nad sebou kontrolu a len málokedy sa im pod vplyvom nervozity a frustrácie podarí vyhrať peniaze naspäť. Pri tipovaní športových zápasov určite existujú aj bezpečnejšie stratégie.

Vklad určuje na pohľad komplikovaná rovnica

Ako poslednú si predstavíme Kellyho stratégiu. Celkovo ide o najefektívnejší spôsob dosahovania vysokých ziskov pri prijateľných stratách. V tomto prípade záleží najmä na vašom odhade. Bez toho aby ste sledovali kurzy si sami na základe dôkladnej analýzy a tipérskych znalostí určíte pravdepodobnosť výhry konkrétneho mužstva. Súčasťou tejto stratégie je rovnica, ktorej cieľom je zistiť najvýhodnejšie percento pre vklad z vášho celkového banku.

V = (PR x KZ) – 1 / KZ – 1

Legenda: Písmeno „V“ predstavuje výšku vkladu, skratka „PR“ znamená pravdepodobnosť výhry a „KZ“ označuje kurz stávkovej kancelárie.

Pokiaľ vám vyjde kladné číslo, tak vaša stávka má opodstatnenie. Čím je vyššie, tým viac peňazí treba podľa Kellyho stratégie do hry vložiť. Na základe vašej analýzy a určení pravdepodobnosti ste totiž dospeli k tomu, že tip na vášho favorita je kurzovo podhodnotený, a tak sa vám oplatí trošku viac zariskovať.

Foto: pixabay.com