8 rád ako stávkovaťKaždý skúsený tipér vám povie, že na to, aby ste na tipovaní zarobili, je potrebné dodržiavať zopár pravidiel. My sme si preto pre vás pripravili 8 rád, vďaka ktorým sa zaradíte k úspešným tipérom.

  1. Uprednostnite rozum pred srdcom

Azda najväčšou chybou, ktorú robia tipéri-začiatočníci, je to, že sa viac riadia emóciami ako rozumom. Každý z nás ma vo väčšine športov nejakého svojho obľúbenca. Pri stávkovaní sa nie vždy vyplatí staviť na svojho obľúbenca. Treba sa pokúsiť riadiť rozumom, zvážiť všetky pre a proti pri oboch súperoch a až potom uzatvoriť stávku.

  1. Inšpirujte sa od skúsených tipérov

Stávková spoločnosť Tipsport na svojej webovej stránke www.tipsport.sk ponúka svojim zákazníkom analýzy od skúsených stávkarov, ktorí sú členmi komunity tipérov Tipsportu. Pri každej krátkej analýze od autora tu nájdete aj hodnotenie dôvery autora tejto analýzy, pričom najvyšším hodnotením je 10.

  1. Sledujte aktuálnu formu súperov

Ďalším veľmi dôležitým faktorom je aktuálna forma oboch zúčastnených strán. Tá je často dôležitejšia ako napríklad rebríčkové postavenie tímu. Pod aktuálnou formou máme na mysli aspoň posledných 5 duelov.

  1. Nezanedbajte bilanciu vzájomných zápasov

Pri rozhodovaní sa, aký tip zvoliť, vám veľa napovie aj vzájomná bilancia mužstiev, ktorých duel chcete na svoj tiket umiestniť. Pri tejto bilancii je dobré všímať si aj počet gólov, respektíve odohratých setov v zápasoch týchto dvoch súperov.

  1. Zdravotný stav mužstva

Táto rada sa týka najmä kolektívnych športov. Pre výkony mužstiev je totiž mimoriadne dôležitý zdravotný stav. Veľkú úlohu zohráva najmä fyzická kondícia tradičných opôr. Ak má čo i len jeden z dôležitých hráčov mužstva istý zdravotný problém, môže to mať na celé mužstvo a jeho psychiku veľký dopad.

  1. Bilancia doma/vonku

Pri tipovaní kolektívnych športov by ste nemali zabúdať ani na bilanciu mužstiev v domácom prostredí a na ihrisku súpera. Pretože aj napriek tomu, že aj v športe platí staré známe: „Môj dom, môj hrad!“, tak v dnešnej dobe nájdeme paradoxne už aj mužstvá, ktorým sa viac darí mimo domáce prostredie.

  1. Výkon tenistu ovplyvňuje nielen počasie, ale aj povrch

Aby sme stále nehovorili len o kolektívnych športoch, tak treba spomenúť aj to, že pri tenisových meraniach síl dokážu výkon oboch hráčov, resp. hráčok ovplyvniť nielen poveternostné podmienky, ale aj povrch, na ktorom sa zápas odohráva. V súčasnej dobe stále nájdeme množstvo hráčov a hráčok, ktorí sa takpovediac špecializujú na určitý typ povrchu, či už je to betón, antuka alebo trávnatý povrch.

rafael-nadal-288554_640

  1. Neriaďte sa vždy len kurzom

Zo všetkých vyššie uvedených rád vyplýva posledná – vypísaný kurz nie vždy celkom zodpovedá skutočnej sile súperov. Ako sme už spomínali vyššie, treba zvážiť zhodnotiť všetky okolnosti tipovaného zápasu a až po tomto všetkom uzavrieť tip na tento zápas.

Foto: pixabay.com