Upravené nechty boli a stále sú vizitkou každej ženy. Dnes už nehovoríme len o upravených nechtoch, pretože z každej strany sa na nás sype množstvo fotografií a námetov ako zdobiť nechty. Väčšina z nich vyzerá zložito, no treba si uvedomiť, že v jednoduchosti je krása, takže nič netreba preháňať. Veď nechcete, aby vaše nechty nakoniec pôsobili nevkusne. Pri zdobení kombinujeme viac druhov ozdôb, ktoré by sa mali farbami dopĺňať a ladiť.

Nenáročné zdobenie nechtov lakom

Najjednoduchším zdobením, je zdobenie nechtov lakom. Lak na nechty je už bežným pomocníkom pri zdobení. No netreba sa báť experimentovať. Vyskúšajte techniku water marble, ktorá sa robí taktiež lakom na nechty. Do laku na nechty môžete vkladať glitre, drvené mušle ale i tvarované ozdoby na nechty hviezdy, srdiečka či delfíniky. Taktiež môžete kombinovať viacero farebných lakov a vytvárať na nechtoch rôzne motívy, alebo si nechty len jednoducho jednofarebne nalakovať. Aby lak na nechtoch dobre držal, nanášajte ho na odmastené nechty, ktoré môžete jemne prebrúsiť. Zdobenie nechtov zafixujte vrchným lakom, alebo nežltnúcim vrchným lakom.

Nálepky či vodolepky?

Zdobenie nechtov nálepkami, je najobľúbenejšie u začínajúcich nechtárok a u tých žien, ktoré si robia nechty samy doma. Pre ne je zložité maľovať ľavou rukou. Aby nechty neboli nakoniec nepodarkom, pri ktorom ste strávili dve hodiny, je lepšie použiť vodolepky. Tie si môžete zakúpiť v každom nechtovom obchode. No pozor! Vodolepky a nálepky nie sú to isté. Niektoré ženy nedajú dopustiť na nálepky na nechty, iné zasa na vodolepky na nechty. V čom je rozdiel?

Nálepky na nechty majú samolepiacu plochu, ktorou ich nalepíte na necht. Jednoducho odlepíte z podkladovej fólie a nalepíte na necht. Pri lepení nálepky dávajte pozor, pretože z nechta ju už neodlepíte. Nálepky sú tenké a pri opätovnom odlepovaní sa môžu roztrhnúť. Ich nevýhodou je i hrúbka, a to, že po nalepení na nechty sa jej okraje môžu odlepovať. Vtedy je veľmi ťažké nálepku zaliať UV gélom, alebo zafixovať lakom. Nálepka z nechtov vytŕča.

Vodolepky na nechty ú minimálnu hrúbku a dokonale splynú s povrchom nechtov. Pri odlepovaní vodolepky z podkladového papierika, potrebujete misku s vodou. Do nej ponoríme vodolepku na pár sekúnd. Tak ju vyberieme a motív presunieme na necht. Po presunutí vodolepky na necht je možné s ňou na nechte ešte hýbať a umiestniť ju na správne miesto. Vodolepka splynie s nechtom a motív sa zdá byť maľovaný. Na nechtoch nevytŕča a nieje žiaden problém ju zaliať UV gélom alebo zafixovať vrchným, lakom. Novým trendom sú vodolepky na celý necht (celoplošné vodolepky na nechty).

Vodolepky ako i nálepky môžete použiť na zdobenie prírodných nechtov i na zdobenie gélových nechtov.

Ozdoby na nechty

Gélové nechty môžeme zdobiť rôznymi ozdobami. Niektoré z nich sú vhodné dokonca i na zdobenie prírodných nechtov. Máme na mysli tie ozdoby na nechty, ktoré nie sú príliš hrubé a na nechtoch nebudú vytŕčať. Hrubé ozdoby, ako plátky fimo, 3D kvety, kovové kvety, pierka, sieťky či kamienky je vhodnejšie zaliať do gélu, aby na nechte lepšie držali. Nemusíme ich zalievať úplne a tak vytvoríme originálne 3D zdobenie nechtov. Zároveň na nechte nebude neprirodzená hrubá vrstva UV gélu. Ozdoby vkladáme do druhej vrstvy nevytvrdnutého UV gélu. Gél dáme vytvrdnúť spolu s ozdobami.

Gél lak

Najnovším trendom je zdobenie nechtov gél lakom. Nechty vyzerajú ako nalakované, no nie je to lak na nechty, ale gél lak, ktorý je trvácnejší. Na nechtoch vydrží približne 2 týždne a pri práci sa neolupuje. V porovnaní s obyčajným lakom, tento gél lak tvrdne v UV lampe. Nechty je potrebné najprv upraviť, prebrúsiť a natrieť primerom. Primer vytvorí pevnú väzbu medzi nechtom a gél lakom, a tak gél lak bude lepšie držať. Nanesieme vrstvu gél laku s názvom nadlak a podlak. Nechty dáme do UV lampy na 2 minúty. Tak nanášame farebný gél lak, ktorý môžeme aplikovať v dvoch vrstvách. Každá z vrstiev musí vytvrdnúť v UV lampe 2 minúty. Na záver nanesieme opäť gél lak nadlak a podlak, ktorý ochráni zdobenie a zabezpečí lesk nechtov. Po každom vytvrdnutí gél laku sa na jeho povrchu vytvára lepkavá vrstva, ktorá sa javí ako nevytvrdnutý gél lak. Jedná sa o výpotok. Tento výpotok na záver očistíme čističom gélu a trhanými obrúskami. Takto môžete maľovať prírodné nechty i umelé nechty.