Pleseň v kúpeľni je častým problémom vo viacerých domácnostiach a zbaviť sa ho nie je naozaj jednoduché. Informácie o tom, ako sa jej zbaviť je naozaj veľa, no nie všetky pomáhajú. Ak patríte k ľuďom, ktorí vyskúšali naozaj všetko, predstavujeme vám trvalé riešenie.

Raz a navždy!

Budete mať po takomto probléme, pokiaľ sa obrátite na spoločnosť, ktorá úspešne vykonáva hydroizolácie kúpeľní už niekoľko rokov. Zákazníci, ktorí túto ponuku využili sa s plesňami v kúpeľni už nikdy nestretli.

Práve toto je miestnosť, ktorá má v mnohých prípadoch najväčší obsah baktérií. Je to spôsobené samozrejme vlhkosťou, ktorá sa tu predpokladá a nedá sa až tak celkom odstrániť. Ak ste nevedeli, na 1cm2 sa môže v kúpeľni nachádzať viac ako milión baktérií, ktoré ohrozujú vaše zdravie. Pokiaľ sa k tomu pridá početnosť návštev členmi rodiny, niet čo dodať. Pleseň sa môže usadzovať všade a nemusíte o tom ani vedieť. Aj vaše nové vodovodné batérie jej vždy neuniknú.

Kde všade sa v kúpeľni nachádzajú baktérie?

Ľahké a jednoduché udržať kúpeľňu čistú naozaj nie je. Veľa ľudí používa špeciálne postreky, pretože si nemôžu dovoliť rázny zásah do celej konštrukcie.

Baktérie sa najčastejšie zdržujú  na vlhkých a tmavých miestach, čo je napríklad v rohoch tejto miestnosti, pod fľaštičkami so šampónom, sprchovým gélom, odpadom, hlavicou sprchy a inými miestami.

Mnohé z nich sa radi usadia a množia na hubke, preto sa po každom použití odporúča ju zavesiť a vysušiť. Tiež by sa mala meniť minimálne každých 8 týždňov. Na záver vám ale radíme si  nechať vykonať dôkladnú hydroizoláciu kúpeľne a zbavíte sa všetkých problémov s vlhkosťou a plesňami.

Foto: pixabay.com