To, aké pneumatiky obúvate vášmu autu, je mimoriadne dôležité. O prezúvaní gúm podľa ročného obdobia nehovoríme, to je samozrejmosť, ktorú by mal mať v malíčku každý vodič. Na mysli máme kvalitné typy pneumatík, ktoré na vozovke skvelo sedia a pochádzajú od značiek, ktoré nezruinujú vašu peňaženku, no dokonale plnia svoj účel.

Vyberte si značkové gumy

Ponuka pneumatík internetového obchodu pneueshop.sk zaručuje, že si vyberiete cenovo najdostupnejšie kúsky. Nové pneumatiky s trojročnou zárukou od značiek Matador, Barum, Continental, Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava, Bridgestone, Michelin, Pirelli, Yokohama, Hankook, Firestone či Vredestein, nájdete za najlepšie ceny na trhu. Ak si práve teraz vyberáte pneumatiky na nadchádzajúcu sezónu, stavte na pneueshop.sk, na tejto adrese dobre nakúpi každý, aj ten najnáročnejší zákazník.

Letné, zimné, úžitkové aj celoročné pneumatiky na jednom mieste

Vodiči vedia, že ak sa teploty ustália na viac ako siedmich stupňoch Celzia, mali by svojmu autu obuť letné gumy. Ak je na vozovke námraza alebo sneh, je na mieste vytiahnuť z garáže zimné pneumatiky. Najlepšie ešte predtým, ako vás prekvapí prvý sneh. Ak patríte k vodičom, ktorí jazdia na dodávke alebo inom nákladnom vozidle a pri type pneumatík vám „svieti“ C, pre vás sú určené úžitkové pneumatiky. Slovenská klíma tiež povoľuje používanie celoročných pneumatík, ktoré sa svojimi jazdnými vlastnosťami dokážu prispôsobiť vozovke tak, aby vám nehrozilo žiadne nebezpečie. Pri tomto type gúm vás obchádzajú starosti v prezúvaním gúm na začiatku letnej a zimnej sezóny, čo býva u vodičov niekedy rozhodujúcim faktorom pri ich výbere. Avšak, aj ony majú svoje limity, a keď teplota smeruje k nule, znižuje sa ich priľnavosť o vozovku. Preto mnohí odborníci odporúčajú využívať letné a zimné pneumatiky namiesto celoročných.  Je totiž viac ako isté, že kvalitatívne nedosahujú také jazdné vlastnosti ako letné či zimné pneumatiky.

Foto: pixabay.com