Láka vás nakupovanie cez internet, no na druhej strane vás straší predstava zverejňovania čísla svojej platobnej karty z dôvodu možného zneužitia? Nie ste jediný, no aj vy máte šancu na internetový nákup! Založte si jednoduchými pár krokmi váš osobný Paypal účet a osobné údaje už nebudete musieť uvádzať pri žiadnej virtuálnej platbe!

Ak sa vám pri prečítaní slova Paypal vybaví aféra s hackerským napadnutím tohto celosvetového systému, nemajte obavy, už veľa vody pretieklo a zabezpečenie je niekoľkonásobne vyššie. Služba Paypal je poskytovaná úplne zadarmo, no pred založením účtu sa presvedčte, či je vaša platobná karta embosovaná (ak je číslo karty vypuklé) a či podporuje internetové platby (3-4 miestne číslo na zadnej strane karty), v opačnom prípade nie je možné Paypal účet založiť.

Na oficiálnej stránke Paypal.com sa najprv zaregistrujete, vyberiete si typ účtu podľa svojich potrieb, no pozor, všetko je v anglickom jazyku a ak ho neovládate, nič nevypĺňajte bez pomoci, aby sa vám nestala závažná chyba. Po vyplnení všetkých osobných údajov odkliknete overovací mail a začnete s priradením vašej karty k účtu Paypal.

V tejto fáze zadáte všetky údaje z karty a vzápätí sa vám z účtu strhne 1,5 eur a vy si musíte v internet bankingu pozrieť v transakčnej poznámke štvormiestny kód, ktorý zadáte pri overení vašej karty so systémom Paypal. Pri vašej prvej internetovej platbe prostredníctvom služby Paypal vám bude manipulačný poplatok vrátený. Po úspešnom zvládnutí môžete bezpečne nakupovať.

Ilustračné foto: pixabay.com