Je Nový rok, prichádza čas na veľké zmeny. Tak ako každý prvý deň v januári, tak aj tohto roku ste určite plní energie a elánu do nasledujúcich dvanástich mesiacov. Stále máte plno pozitívnej energie na nové veci, pretože práve ďalší rok by mohol byť tým zlomovým bodom vo vašom živote. A možno aj v partnerskej sfére je čas na zlepšenie. Čo tak znížiť dni, počas ktorých sa so svojim partnerom hádate, navzájom sa osočujete a hovoríte veci, ktoré neskôr ľutujete?
1akosatorobi
Na partnerskú hádku sú vždy a bez výnimky potrební dvaja ľudia. Aj keď si navzájom vyčítate, že na vine je ten druhý, každý má svoj podiel. Čo tak sa k hádkam vôbec nedostávať a predísť im? Nie je to nič náročné. Chce to iba viac porozumenia a komunikácie medzi vami a vašim partnerom. Budete sa čudovať, aké zmeny medzi vami nastanú, ak sa začnete viac počúvať, menej zvyšovať hlas a častejšie sa rozprávajte. Hádky a hodiny či dokonca dni ticha sa postupne z vašej domácnosti vytratia.

Komunikujte

Ak už náhodou vidíte, že sa schyľuje k hádke, zastavte sa a snažte sa problém vyriešiť bez zbytočne silných slov, ktoré môžu ublížiť a už sa nedajú zobrať späť. Raz ich poviete, ostanú povedané a je úplne jedno, či ste boli v amoku, alebo vás partner nahneval do nepríčetnosti. Sú jednoducho niektoré veci, ktoré sa nehovoria, nech ste akokoľvek zle naladení. Radšej si spolu vysvetlite rozdielne pohľady na danú vec a nájdite riešenie v pokoji.

Hádkou sa aj tak nič nevyrieši, pretože v záchvate zúrivosti určite ani jeden z vás neprizná pravdu tomu druhému. A ak aj s partnerom nesúhlasíte, snažte sa nájsť medzi vašimi protichodnými názormi kompromis, ktorý bude vyhovovať obom. Hádky nevedú k ničomu dobrému, môžu vzťah poriadne nahlodať, a to by ste určite nechceli. Veď rozprávať sa a snažiť sa nájsť spoločnú cestu je omnoho jednoduchšie a prijateľnejšie.

Ilustračné foto: pixabay.com