Správanie na verejnosti, etiketu a mravy by mal mať v sebe doslova zabudované každý jeden z nás. To, ako sa pred ľuďmi prezentujete charakterizuje nielen vás, ale aj ľudí, ktorí sú práve s vami, v zahraničí si cudzinci práve Slovensko zaradia podľa vášho správania na verejnosti. Často sa stávate súčasťou agregátu, a teda náhodnej skupiny ľudí, ktorí sa nestretli za nijakým účelom a nepoznajú sa. Je to napríklad skupina ľudí čakajúcich na autobusovej zastávke, ľudia vo vlaku či dav na koncerte.

24akosatorobi

Boli by ste prekvapený, koľko o vás ako osobe napovie to, aký máte prejav, ako sa správate, čo rozprávate a ako sa chováte k ľuďom naokolo. Ak sa ocitnete v skupine neznámych ľudí, nie je absolútne potrebné, aby ste na seba upozorňovali pozornosť. Naozaj nikto z cudzích ľudí nie je zvedavý na hlučný prejav a váš názor. Môžete sa v pokoji a potichu porozprávať s vašimi známymi, no snažte sa vyhýbať obťažovaniu ľudí okolo.

Znížte hlasitosť

Neprimerane hlasný smiech či rozprava vyrušuje ostatných. Môže sa vám zdať, že vaše príbehy či názory sú zaujímavé či zábavné, no väčšina ľudí nemá záujem počúvať cudzích hlučných ľudí. V prípade, že chcete na verejnosti niečo nutne povedať, vaši známi vás určite radi vypočujú. Ak ste v dave ľudí a vidíte, že sa nehýbe a nie je miesto, kam by ste sa mohli posunúť, netlačte sa. Len tým zvýšite nervozitu okolo. Taktiež v kolónach na cestách nie je potrebné trúbiť. Veď ak by auto pred vami malo možnosť sa niekam posunúť, tak to vodič urobí.

Správajte a prezentujte sa na verejnosti slušne a tak, aby ste nevadili ľuďom okolo vás. Veď sa len zamyslite nad tým, ako vám vadia neprispôsobivé osoby na verejnosti, čo nevedia odhadnúť hranice únosnosti. Tolerancia a ústretovosť vedie medzi neznámymi ľuďmi k pokoju, vyhnete sa tak nepríjemným rečiam a nedostanete sa do hádok či výmien názorov.

Ilustračné foto: pixabay.com