Chyby, neúspech, zlyhanie, pochybenie. To všetko je súčasťou života každého z nás. Či chceme, či nie, jednoducho nesprávne koná aj ten najdokonalejší a najideálnejší človek pod slnkom, dieťa, prezident, učiteľ, vy. Nevyhneme sa im, pretože nikto nie je perfektný. Čo však môžeme, je poučiť sa nielen z vlastných, ale najmä cudzích chýb a vyvarovať sa im. Opakovať dokola tie isté chyby, ktoré už niekto urobil, je nerozumné.

Depresia

Vaši priatelia, známi či rodina sa vám určite zdôverujú s chovaním či konaním, ktoré malo negatívne následky a ľutujú ho. Počúvajte a berte si z toho ponaučenie. Nechcete predsa spadnúť do tej istej situácie a trápiť sa rovnako. Ved už viete, aké dôsledky z toho konkrétneho konania plynú, v akých depresiách človek je. Tak na čo zbytočne ísť dobrovoľne do toho istého, potom si len budete búchať hlavu, ako ste mohli byť tak hlúpy.

Je hneď niekoľko situácii, z ktorých by ste sa mali poučiť, lebo sú všeobecne klasifikované ako chyby, a to ani nemusíte osobne poznať nikoho, kto v takom niečom bol. Ide napríklad o hazardné hry. Koľko ľudí len zlákala hra ruleta a koľko z nich prišlo o nemalé sumy peňazí. Áno, výhra môže prísť, no naozaj vám stoji za ten risk? Poučte sa z chýb tích, ktorí stratili majetok, prácu, len preto, že sa možno na pár chvíľ zabavili a okúsili ako hrať ruletu online.

Ďalším veľkým strašiakom pre vás môže byť chyba, ktorej sa dopúšťajú naozaj mnohí, a to je nevera. Chyba, ktorá sa vo väčšine prípadoch neodpúšťa. Poučte sa z rozchodov párov, v ktorých jeden podviedol a rozmyslite si pred svojim konaním, či chcete na vlastnej koži prežívať následky. Chyby druhých by vám mali byť výkričníkom a tie, ktoré spravíte vy, ponaučením, že ich nezopakujete znova.

Foto: pixmac.sk, ashton – flickr