Určite sa vám stala situácia, kedy ste si surfovali po internete alebo chatovali s priateľmi a narazili ste na zvláštny znak, ktorý ste na klávesnici nenašli, no chceli by ste ho používať. Stačí sa naučiť kombinácie tých znakov, ktoré budú pre vás dôležité alebo ich budete najčastejšie používať a máte problém vyriešený.

Špeciálnych znakov je na klávesnici neúrekom, no pre mnohé z nich je potrebné mať aj numerickú klávesnicu, pretože skratky sú tvorené kombináciami kláves s číslami. Zrejme najčastejšie využívanými sú zátvorky iné, ako guľaté. Nemusíte prepínať na anglickú klávesnicu a následne späť na slovenskú, stačí stlačiť pravý alt a b ({) alebo pravý alt a n (}), iný typ zátvorky je pravý alt a čiarka (). Často sa používa aj zavináč, ktorý zvládnete stlačením pravého altu a v.

Pri písaní určitej práce alebo dokumentu, kde musia byť v slove všetky písmená veľké, môže byť problémom písmenko ô. Potrebujete k nemu znova numerické klávesy a stlačením ľavého altu a 0212 vám počítač napíše veľké Ô. Vo wordových dokumentoch je hneď niekoľko možností, ako si môžete zefektívniť čas. Väčšina skratiek je kombináciou klávesy CTRL a jednej ďalšej.

Snáď každý priemerný používateľ wordu pozná skratku CTRL+c (kopírovanie) a CTRL+v (vloženie), no okrem nich môžete skratkou CTRL+a označiť celý text či CTRL+x ho celý vyňať z dokumentu, bez odstránenia a prilepením ho skopírovaný vložíte inde. Jedným z častých problémov je hľadanie určitého slova alebo výrazu v dlhom texte. V takej situácii stačí podržať CTRL+f a objaví sa vám okienko, kde napíšete hľadanú frázu a tú vám v texte zvýrazní. Šikovné, nie?

Hej.sk - najlepšie nákupy na internete

Spotrebiče, mobily, oblečenie, elektro, audio, počítače, foto, kozmetika za skvelé ceny!

Značkové parfumy - urobte si radosť

Široká ponuka kozmetiky, parfumov - známe značky za najnižšie ceny!

Tablety prvotriednej kvality

Už máte svoj tablet? Apple iPad, Asus, Lenovo Yoga - SKLADOM!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>