Ste single a nebránite sa stretnutiam s opačným pohlavím, romantickým stretnutiam a hľadáte medzi nimi niekoho, ktorý vám bude sedieť vo všetkom, čo vo vzťahu treba? Niekedy nie je zlé ani rande na slepo, a teda človeka, s ktorým plánujete spoločne stráviť čas, ste ešte nikdy predtým nevideli. Ak má medzi dvomi slobodnými ľuďmi dôjsť k romantickému a vážnemu partnerskému vzťahu, musí medzi nimi preskočiť iskra a prebiehať chémia z oboch strán, nie len z jednej. Nájsť však vhodného partnera nie je veľmi jednoduché. Na začiatku sa môže zdať každý jeden ako skvelý adept, no až po čase sa vykreslí v presne opačnom svetle. Ak ste v situácii, že máte pri sebe niekoho, koho ste si zatiaľ iba „testovali“ a zistili ste, že toto správna cesta nie je, musíte mu dať zbohom. No čo ak ten druhý je už v tom až po uši a nechce vás nechať ísť?

potenciálny pár

Dôležitým faktorom v takejto situácii je čas. Čím rýchlejšie tento rozvíjajúci sa vzťah zastavíte, tým lepšie pre oboch potenciálnych partnerov. Ak už na začiatku viete, že človek, s ktorým prehlbujete zoznámenie, nie je vašim „pravým orechovým“, dajte mu to najavo čo najskôr. Môže sa stať, že si bude namýšľať niečo nereálne, niečo, čo vy vlastne vôbec nechcete a, čo je najhoršie, môže sa zaľúbiť a vy mu tak zlomíte srdce. Nedávajte mu falošné nádeje a nech vám je s týmto človekom dobre a radi s ním trávite čas, no nič viac necítite, nechajte ho ísť. Nezaslúži si vytvárať v hlave obrazy, ktoré sa v realite nikdy nestanú.

Ak viete, že spoločná cesta nie je možná, vysvetlite mu to na rovinu. Žiadne zavádzanie, žiadne rozprávky, plané sľuby kamarátstva. Vy sami viete, že ak pri niekom hneď nemáte pocit, že to môže byť vážnejšie, ten neskôr nepríde. Buďte zdvorilý a vysvetlite tomu druhému, že jednoducho máte iný pohľad na svet, inak si predstavujete svoj život, aktivity a neviete spojiť tieto dva životy do jedného. Ako sa hovorí, úprimnosť nadovšetko.

Ilustračné foto: pixabay.com